Artykuł sponsorowany

O procesie spawania słyszała zapewne każda osoba. Jest to łączenie kilku elementów metalowych, które są topliwe. Aby było to możliwe, konieczne okażą się specjalistyczne urządzenia, które znacznie się od siebie różnią budową, konstrukcją, wielkością, a także funkcjonalnością. Jakie urządzenia do spawania okażą się niezbędne? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie.

Spawarki transformatorowe i inwertorowe

Jeśli zdecydujemy się na naukę spawalnictwa, z pewnością będziemy musieli odwiedzić sklep spawalniczy (np. taki jak https://www.weldcut.pl) w celu zakupienia podstawowego sprzętu. Wśród nich możemy wyróżnić spawarki transformatorowe. Są to zdecydowanie podstawowe spawarki elektryczne, które to najczęściej wykorzystywane są w przypadku spawalnictwa amatorskiego i profesjonalnego. W jaki sposób działają? Wykorzystuje się elektrody otulone, które to podczas pracy rozpadają się i tym samym wydzielają gaz. To właśnie on jest osłoną w trakcie spawania. Niestety minusem tego typu urządzeń jest to, że w przypadku mniejszych egzemplarzy mamy do czynienia z niską wydajnością działania, dlatego też jest to dobre rozwiązanie jedynie w przypadku cienkich blach.

Sklep spawalniczy oferuje również spawarki inwertorowe, które są znacznie nowocześniejsze od tych poprzednio wymienionych. Charakteryzują się przede wszystkim dość dużą lekkością, a także są zdecydowanie mniejsze i bardziej poręczne. Z reguły wykorzystywana jest technologia MMA, która działa na tej samej zasadzie, co ta wcześniej przytoczona. Spawarki inwertorowe stosowane są często również w domach, do użytku prywatnego.

Spawarki TIG

W sklepie spawalniczym znaleźć można również spawarki TIG. Są to bardzo specjalistyczne urządzenia, które to umożliwiają spawanie właściwie wszystkich metali. Wykorzystywana jest w tym przypadku technologia TIG, która polega na tym, że wykorzystywane są nietopliwe elektrody wolframowe. Wyróżniają się wysoką jakością spawów, dlatego też wykorzystywane są głównie w przypadku wielkich, zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Migomaty

Odwiedzając sklep spawalniczy, z pewnością spotkać można również migomaty. Przeznaczone są do spawania metali za pomocą technologii MIG/MAG. W tym przypadku mamy do czynienia z dużymi gabarytami, większymi od urządzeń inwertorowych. A także z doskonałą jakością spawów. Warto również wspomnieć o tym, że możliwe jest łączenie ze sobą elementów metalowych, które są dużej grubości.