NWS - profesjonalne narzędzia ręczne

Szczypce boczne. Fot. NWS

Niemiecka marka wysokiej jakości profesjonalnych narzędzi ręcznych, produkowanych przez firmę NWS Germany Produktion, której siedziba główna znajduje się w Solingen. Firmę w 1973 r. wraz z grupą współpracowników założył Willlibald Nöthen. Przedsiębiorstwo to powstało na gruzach największego wówczas producenta szczypiec w Niemczech – firmy Walter Gott – założyciele NWS byli bowiem wcześniej pracownikami tego zakładu. Nowa firma skutecznie połączyła najlepsze tradycje upadłego potentata z dynamiką, młodością i innowacyjnością. W ciągu 40 lat istnienia firma NWS dała się poznać na całym świecie jako producent doskonałych i niezawodnych narzędzi dla rzemiosła i przemysłu.
Wszystkie narzędzia marki NWS są produkowane w Niemczech. Firma opatentowała wiele rozwiązań zastosowanych w nowatorskich szczypcach, jej produkty charakteryzują się wysoką innowacyjnością, niezwykłą precyzją wykonania, funkcjonalnością, estetyką i trwałością. Spełniają najwyższe normy jakości (DIN ISO 9001, VDE IEC/EN 60900). Narzędzia NWS często wygrywają w rankingach przeprowadzanych przez poczytne magazyny, zajmujące się branżą narzędziową lub majsterkowaniem.
Asortyment narzędzi tej marki obejmuje m.in.: narzędzia przemysłowe, samochodowe, budowlane, izolowane dla elektryków, hydraulików, do cięcia blachy.
W Polsce dystrybutorem narzędzi NWS jest firma Lange Łukaszuk.