Fot. Landmann

Wraz z początkiem wakacji wkroczyliśmy w szczytowy okres sezonu grillowania. To już naprawdę ostatni dzwonek, by zaopatrzyć się w niezawodny grill, pozwalający przygotować smaczne i zdrowe potrawy dla rodziny, przyjaciół czy sąsiadów.sprzęt do grillowania

Dla lubiących spędzać czas na łonie natury idealną propozycją jest przenośny grill gazowy Landmann 12050. Urządzenie to jest lekkie i zajmuje niewiele miejsca. Ponieważ model ten jest zasilany gazem, podczas grillowania nie wydzielają się szkodliwe dla zdrowia substancje. Brak toksycznej reakcji tłuszczu z węglem eliminuje także nieprzyjemny zapach podczas przygotowywania potraw. Grill bardzo łatwo się obsługuje – wystarczy podłączyć tradycyjną butlę gazową, butlę turystyczną lub kartridż z gazem i przekręcić kurek. Grill niemal od razu nagrzewa się do wysokiej temperatury i jest gotowy do przyrządzania mięs, ryb czy też warzyw.

sprzęt do grillowaniaPrzenośny grill gazowy 12050 firmy Landmann ma praktyczne uchwyty ułatwiające przenoszenie, a także składane nogi dające oszczędność miejsca podczas transportu i przechowywania. Urządzenie jest wykonane z lakierowanej blachy stalowej, palnik ze stali aluminiowanej, z kolei ruszt o wymiarach 45,5 x 27 cm jest chromowany. Taka powierzchnia grillowania umożliwia przyrządzenie potraw dla 6 osób.

 

sprzęt do grillowaniaNa przyjęciu organizowanym w przydomowym ogrodzie dla większej liczby osób lepiej sprawdzi się np. wyposażony w duży ruszt, praktyczny pojemnik na popiół oraz system regulacji wysokości półki węglowej grill węglowy Landmann Dorado. Składa się z piecyka i dwuwarstwowej pokrywy z wbudowanym termometrem, jest osadzony na stabilnych nogach, jedna para nóg jest zakończona kołami, które ułatwiają przemieszczanie grilla. Przydatnym rozwiązaniem są także dwie boczne oraz jedna dolna półka, na którą podczas grillowania można odkładać akcesoria.

sprzęt do grillowaniaBezpieczeństwo w trakcie użytkowania gwarantuje z kolei otwierana klapa piecyka, przez którą można dokładać brykiet, a także system regulacji wysokości płyty węglowej, na której leżą rozżarzone węgle. Grill Dorado został wyposażony w półkę na popiół umożliwiającą szybkie wyczyszczenie urządzenia po zakończonym grillowaniu. Model ten ma duży żeliwny ruszt oraz półkę do podgrzewania potraw.  Dzięki temu możemy przygotować równocześnie posiłek dla 10 osób.

Ceny: grill Landmann 12050 (czarny lub granatowy) – 499 zł, grill Landmann Dorado – 999 zł.