Wybór odpowiedniej pościeli jest niezwykle ważny – spędzamy w niej dużą część doby, dlatego powinna być miękka, miła w dotyku i sprzyjać efektywnemu wypoczynkowi. Jak wybrać pościel idealną, gdy dostępne oferty są tak bogate?

Połowę życia spędzamy w łóżku – należy więc zadbać o komfortowe warunki wypoczynku. Wpływ pościeli na jakość wypoczynku jest często niedoceniany – a przecież pościel jest jak druga skóra. Każdy z nas spał kiedyś w niewygodnej, szorstkiej pościeli – nie ma szans na zdrowy i regenerujący sen. Należy więc zastanowić się jakie są cechy i idealnej pościeli.

Dobra pościel

Istnieje kilka żelaznych cech, którymi charakteryzuje się dobrej jakości pościel. Przede wszystkim powinna być na tyle delikatna, by nie powodować podrażnień nawet bardzo wrażliwej skóry. Materiał, z którego wykonana jest idealna pościel powinien być naturalnego pochodzeniu, dzięki czemu nie grożą nam reakcje alergiczne. Jednak przede wszystkim dobra pościel świetnie ogrzewa w zimne noce i chłodzi latem – wystarczy wybrać tylko odpowiedni materiał i fakturę.

Pościel bawełniana

Pościel wykonana z bawełny to najpopularniejszy produkt na rynku. I jest to bardzo dobry wybór, gdyż bawełna to naturalne włókno, które świetnie odprowadza wilgoć, jest delikatna, miękka, sprężysta i doskonale ogrzewa. Pościel bawełniana pozwala skórze oddychać, jest bardzo przewiewna i zapewnia przy tym komfort termiczny – a to dopiero początek listy zalet.

Dodatkowo bawełna to wyjątkowo przyjazny materiał – miękki, łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu. Można go prać w wysokich temperaturach, jest trwały i wytrzymały, a wszystko dzięki charakterystycznej budowie włókien. Obecnie pościel bawełniana dostępna jest w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach – można zatem wybrać komplet idealnie pasujący do wystroju sypialni.

Rodzaje tkaniny bawełnianej

Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów pościeli wykonanych z włókien bawełnianych. Wyróżniamy między innymi pościel z bawełny egipskiej, z flaneli, kory, perkalu czy też pościel satynową. Wszystkie wymienione rodzaju to wciąż pościel z włókien bawełnianych – różnią się jedynie ich strukturą.

  • Pościel satynowa jest wyjątkowo gładka i miękka, ze względu na swoja fakturę uważana jest za pościel chłodzącą, dlatego jest chętnie używana w upalne letnie noce.
  • Pościel z kory jest wyjątkowo praktyczna – dzięki karbowanej powierzchni nie gniecie się i nie wymaga prasowania.
  • Pościel z bawełny egipskiej jest wykonana z niezwykle grubych bawełnianych włókien, dzięki czemu jest wyjątkowo ciepła, idealna na zimowe noce.
  • Pościel z perkalu jest niezwykle miła w dotyku i nieco przypomina satynę, jest jednak grubsza i cieplejsza – idealna sezon jesienno-zimowy.
  • Pościel z flaneli jest wszystkim znana z dzieciństwa. Flanela to wyjątkowo miękki materiał, a przy ciepły i lekki – bardzo lubiany przez dzieci.

Pościel bawełniana to idealny wybór dla każdego – jest miękka i delikatna dla skóry, włókna naturalnego pochodzenia zapewniają komfort termiczny. Tkanina bawełniana jest wprost stworzona dla alergików i wszystkich osób posiadających wyjątkowo wrażliwą i podatną na podrażnienia skórę – dzięki delikatnym włóknom przepuszczającym powietrze skóra nie jest narażona na przegrzanie, odparzenia czy uszkodzenia mechaniczne.