Oglądając amerykańskie filmy rodzinne przez wiele lat podziwiałam to, jak urządzone są amerykańskie domy i mieszkania. Zawsze biło od nich niebywałe ciepło oraz czuć było rodzinną atmosferę. Ściany były zapełnione kolażami zdjęć, a na półkach znajdowały się sentymentalne pamiątki. Jeszcze kilkanaście lat temu rzadko kiedy w polskim domu można było spotkać się z takim wystawieniem życia rodzinnego – królowały raczej kryształy niż zdjęcia rodzinne. Na szczęście ten trend się zmienia i w coraz większej liczbie domów można zobaczyć eksponowanie najważniejszych momentów danej rodziny.

Rodzinne zdjęcia w salonie – oczywiście, że hit!

Moim zdaniem pokazywanie życia rodzinnego w pomieszczeniu, w którym spędzamy z całą rodziną najwięcej czasu to bardzo ważna rzecz. W salonach koncentruje się życie rodzinne. To właśnie do salonów zapraszamy naszych przyjaciół, kiedy przychodzą do nas w odwiedziny. Z tego względu to właśnie w tym miejscu powinniśmy chwalić się najlepszymi rodzinnymi momentami. W ten sposób pokazujemy też naszym gościom jak ważna jest dla nas rodzina oraz życie rodzinne. Dzięki temu w salonie powstaje specyficzny rodzinny klimat, który integruje ze sobą mieszkańców danego domu, a to z kolei powoduje, że domownicy są ze sobą blisko i mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji.

Ramki do zdjęć przekazują historię!

Aby odpowiednio zaprezentować rodzinne momenty najlepiej stworzyć ścienną galerię zdjęć. W tym celu pomogą nam ramki do zdjęć. W sklepie z ramkami można znaleźć wiele ramek, które różnią się między sobą wielkością oraz wzornictwem. Osobiście uważam, że najpiękniejsze galerie ścienne to takie, w których zdjęcia umieszczone są w ramkach o jednakowym wzorze, ale w różnych rozmiarach. Dzięki temu można w bardzo estetyczny, ale też nowoczesny sposób zaprezentować najważniejsze momenty w życiu naszej rodziny. Nie zapominajmy, że właśnie o to przede wszystkim chodzi w tworzeniu rodzinnej galerii ściennej – o przekazywanie historii, o pokazywanie naszych najbardziej radosnych chwil, z których jesteśmy dumni.

Jak stworzyć rodzinną galerię ścienną?

Aby stworzyć rodzinną galerię ścienną należy mieć przygotowane zdjęcia, które mają być umieszczone w ramkach. Obecnie zdecydowana większość zdjęć powstaje z wykorzystaniem aparatów cyfrowych, więc pierwszą selekcję zdjęć można przeprowadzić na komputerze. Po wybraniu interesujących nas fotografii musimy zastanowić się w jakim formacie najlepiej zaprezentować dane zdjęcie. Na szczęście nie trzeba tutaj ograniczać się do rozmiaru zdjęcia – na rynku dostępne są robione ramki na wymiar, dzięki czemu można tutaj poszaleć z wymiarem i odpowiednio dopasować wybrane fotografie. Jeśli już wiemy jakie zdjęcia chcemy umieścić na naszej galerii ściennej i znamy już rozmiar wybranych fotografii, to już praktycznie jesteśmy na półmetku wykonania zadania. Bowiem teraz pozostało tylko wywołanie wybranych zdjęć, a dokonać tego można bez problemu przez Internet. Wystarczy tylko wysłać fotografie do drukarni internetowej (można tego dokonać mailowo lub z wykorzystaniem specjalnego systemu do ładowania zdjęć), która wywoła nasze zdjęcia i dostarczy je pocztą pod wskazane przez nas dane adresowe.

Gdzie znaleźć odpowiednie ramki do fotografii?

Kiedy trzymamy już w ręce wywołane zdjęcia, to powinniśmy poszukać odpowiednich ramek do zdjęć. Obecnie na rynku można znaleźć interesujące ramki w licznych sklepach stacjonarnych z wyposażeniem wnętrz, które znajdują się między innymi w galeriach handlowych praktycznie w każdym dużym mieście. Sklep z ramkami na zdjęcia znajduje się także w Internecie – w sieci tego typu sklepów jest po prostu ogrom. Dzięki temu bez problemu znajdziemy interesujące nas ramki, nawet takie ramki na wymiar robione. W zależności od naszego zamysłu na galerię ścienną poszukiwanie odpowiednich ramek może zająć trochę czasu, ale w przypadku rozbudowanego projektu warto zrobić zakupy w jednym sklepie – możliwe, że przy dużych zakupach otrzymamy dodatkowy rabat.