Ryobi - marka elektronarzędzi i urządzeń ogrodowych

Marka elektronarzędzi i narzędzi spalinowych dla majsterkowiczów należąca do koncernu TTI (Techtronic Industries Co. Ltd.), który kupił ją w 2000 r. Firma ta posiada także inne renomowane marki elektronarzędzi: Milwaukee, AEG oraz Homelite. Koncern TTI rozpoczął światową ekspansję marki Ryobi. Elektronarzędzia tej marki najszybciej podbiły rynek amerykański. W segmencie DIY (dla majsterkowiczów) w 2009 roku Ryobi zwiększyło swój udział w rynku do 35% i stało się liderem. W latach 2002 i 2003 elektronarzędzia tej marki pojawiły się na rynku europejskim, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Niemczech i szybko zyskały dobrą opinię, nie tylko wśród majsterkowiczów, lecz także profesjonalistów.

Elektronarzędzia Ryobi

często zdobywają wysokie noty w testach porównawczych elektronarzędzi organizowanych przez niemieckie pisma dla majsterkowiczów.
Marka Ryobi - szlifierka kątowa Ryobi_EAG950RBPod względem cen narzędzia Ryobi zajmują tę samą półkę co elektronarzędzia Bosch z linii „zielonej”. Jeśli chodzi o jakość i parametry użytkowe, aspiracje konstruktorów Ryobi sięgają jednak wyżej. Wedle zapowiedzi ich celem jest stworzenie pełnej gamy elektronarzędzi o jeszcze lepszym stosunku ceny do jakości i możliwości. Urządzenia Ryobi wyróżniają się starannym wykonaniem i przemyślaną konstrukcją.

Marka Ryobi

szybko zdobytą popularność i uznanie zawdzięcza własnym ośrodkom badawczo-rozwojowym zlokalizowanym w USA, w Wielkiej Brytanii oraz w Hong-Kongu. Dzięki nim zasłużenie może szczycić się mianem marki innowacyjnej, przodującej we wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań i narzędzi. Efektem prac ośrodków badawczych Ryobi jest poszerzenie oferty marki w ciągu ostatnich 10 lat o kilkaset nowych produktów, co pozwala użytkownikom bez problemu dobrać odpowiednie narzędzie do wykonania niemal każdego zadania. Ryobi oprócz pełnej gamy narzędzi sieciowych oferuje duży wybór urządzeń bezprzewodowych, zasilanych akumulatorami o napięciu 12; 14,4, 18 i 36 V. W elektronarzędziach akumulatorowych zastosowano innowacyjne rozwiązania, dzięki którym uzyskano dobre parametry pracy przy zachowaniu rozsądnej ceny.
Dodatkowym atutem elektronarzędzi tej marki jest ich bogate wyposażenie. Większość narzędzi sprzedaje się w zestawach wraz z dobranymi do danego elektronarzędzia akcesoriami, takim jak zestaw wierteł, brzeszczotów, bitów itp. Dzięki temu nawet początkujący majsterkowicze, którzy nie zdążyli jeszcze wyposażyć warsztatu, mogą przystąpić do pracy od razu po zakupie elektronarzędzia.

Ryobi elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe

Fot. Ryobi