Każda osoba w ciągu tygodnia wytwarza około 60 litrów śmieci. To ogromna ilość, czasem bywa jeszcze większa, w zależności od prowadzonego stylu życia i nawyków konsumpcyjnych. Biorąc to pod uwagę, potrzebujemy odpowiedniej ilości koszy na odpadki do domu.

Oprócz dużego zbiornika, który zwykle ustawiony jest na zewnątrz budynku, potrzebne są także kosze w kuchni, umożliwiające segregację, przydają się kosze w łazienkach oraz kosze w domowych biurach, gabinetach, czy pokojach w których mamy zwyczaj pracować.
Jaki rodzaj kosza wybrać do każdego z tych miejsc, aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje?

Kosze na śmieci  do kuchni

Kosze w kuchni opróżniamy najczęściej, zazwyczaj nawet codziennie, ponieważ często lądują w nich odpadki organiczne, narażone na szybkie psucie i wydzielanie nieprzyjemnych zapachów. W związku z tym, warto zadbać aby kosze te były mobilne, łatwe do uchwycenia i opróżnienia. Nowoczesne kosze na śmieci do kuchni posiadają często specjalne uchwyty, dzięki którym worek na śmieci trzymamy jest w stałej pozycji i nie musimy obawiać się o jego zsunięcie. Choć wiele osób uważa za wygodne kosze otwarte, pozwalające szybko wrzucić do nich śmieci, warto rozważyć  kosze z osłonami. Zabezpieczą one wnętrze szafek, w których zazwyczaj ukryte są kuchenne kosze. Często posiadają one pedał umożliwiający szybkie otwarcie i odsłonięcie przestrzeni do której można wrzucać śmieci. Taka obsługa kosza bez użycia rąk jest bardzo praktyczna właśnie w kuchni, gdzie często gotujemy i mamy zajęte lub brudne dłonie.

Pamiętajmy o konieczności segregacji odpadów. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie w kuchni kilku koszy na śmieci, wybierzmy je w różnych kolorach, żeby nie mylić ich przeznaczenia.

Kosze na śmieci

Kosze na śmieci do łazienki

Do koszy ustawionych w łazienkach wrzucamy najczęściej zużyte artykuły higieniczne, w związku z tym ważne jest, by zapach z kosza nie rozprzestrzeniał się po pomieszczeniu. Dlatego właśnie do łazienek warto wybierać kosze zamknięte, o niewielkiej pojemności (5-10 litrów) i grubszych ściankach, np. metalowych. Dodatkowo można zastosować wkłady zapachowe, które maskują nieprzyjemną woń, np. w postaci saszetek lub kapsułek żelowych. Dla utrzymania higieny, kosze takie również bywają wyposażane w pedał umożliwiający otwieranie bez konieczności ich dotykania.

Kosze na śmieci do biura, gabinetu

Kosze na śmieciKosze, które ustawiamy w pokoju dziennym, domowym biurze lub gabinecie, najczęściej przeznaczone są na odpadki papierowe. W związku z tym nie muszą być zamknięte, czy wykonane z bardzo trwałych materiałów, jednak ważne, by były ładne. Choć kosze lądują zwykle gdzieś pod biurkiem lub w rogu  pokoju, warto zadbać, żeby miały kolor dopasowany do aranżacji wnętrza. Istnieją też kosze o ciekawych wzorach, których przeznaczenia nie widać na pierwszy rzut oka: utrzymane w stylistyce retro, o fikuśnie powyginanych krawędziach, wykonane z metali o szlachetnym połysku, czy nawet z drewna. Tego rodzaju kosze mogą stać się pełnoprawnym dodatkiem w pokoju i nie trzeba będzie ich chować w kącie.

Skoro już wiemy jak – teraz przydałoby się pomyśleć „czym” – a w tym celu najlepiej odwiedź sklep KrainaKoszy, w którym znajdziesz wiele świetnych produktów marki Curver.