Wystrój wnętrza bazujący na typowym industrializmie nawiązuje do przestrzeni jakie są otwarte, rozległe i surowe. Niekiedy są one inspirowane pomieszczeniami przemysłowymi oraz starymi fabrykami i opuszczonymi pustostanami. To coś na wzór dawno temu prosperujących magazynów i hal. Jak jednak tę prostotę i brak przytulności można przenieść w warunki typowo domowe? Wszystko za sprawą wyszukanych dodatków jakie nadadzą Twemu lokum prawdziwy charakter.

Najważniejsze surowce

Wybierając stylizacje tradycyjnie loftowe, trzeba skoncentrować się przede wszystkim na zorganizowaniu wnętrz tak, aby były jak najbardziej przestronne. W grę wchodzi tu nierzadko wyburzanie ścian działowych, a po zakończonych pracach remontowych, celowo nie są chowane, zaś eksponowane wszelkie przewody, rozmaite rury i inne przyłącza, jakie pozwalają odtworzyć surowość typowego industrializmu. Nie ma tu miejsca na dodatki w postaci firanek, czy narzut na łóżka, ale dominują z kolei ceglaste donice, wielkie abstrakcyjne obrazy, czy zwierciadła specjalnie postarzałe, oprawiane w mosiężne ramy. Całości dopełniają gliniane wazony, zazwyczaj gigantyczne rozmiarowo, które rewelacyjnie spisują się w przestronnych korytarzach czy na powierzchni salonowej. Wiele z takich niepospolitych akcesoriów upiększających chłodne pokoje loftowe dostępnych jest w sklepach internetowych typu BoConcept, gdzie znajduje się mnóstwo różnorodnych gadżetów dekoracyjnych bazujących na industrializmie w jego klasycznym wydaniu.

Bogactwo lamp

Styl industrialny nie mógłby istnieć, gdyby nie umiejętnie skomponowane w jedną całość światło, jakie pochodzi z wielorakich źródeł. Nie wystarczy w tak surowym salonie, gdzie pełno betonu, kamienia, czy szkła oraz metalu zwyczajny, przeciętny żyrandol. Nawet kilkupunktowy model nie poradzi sobie z należytym oświetleniem i rozjaśnieniem wnętrza specjalnie aranżowanego na chłodne. Surowy wystrój nie jest jednakże równoznaczny z tym, że nie możemy stawiać na estetykę, przez którą rozumie się wykreowanie naprawdę elegancko rozświetlonego pomieszczenia, jakie mimo, iż industrialne okaże się w praktyce bardzo przytulne. By połączyć dwie wspomniane wyżej kwestie, a więc z jednej strony charakter wnętrz loftowych, a z drugiej zapewnienie przytulności, warto skrupulatnie wybierać lampy, które akurat w tej aranżacji są niezbędne i odgrywają kluczową rolę. Doskonale spiszą się designerskie kaganki druciane, wysokie stojące lampy z abażurami przypominającymi wielkie aparaty fotograficzne, linki z samymi żarówkami, czy imitacje lamp naftowych oraz lampy – reflektory. Wiele niebanalnych kompozycji proponuje wspomniana już wcześniej marka BoConcept.

Stoliki pomocnicze

Jako, że wnętrza industrialne mają to do siebie, iż są bardzo przestronne, nawet stosunkowo duży stół jadalniany, czy większy powierzchniowo stolik kawowy niekiedy giną na olbrzymim metrażu. Dlatego też swego rodzaju uzupełnieniem aranżacji meblowej mogą okazać się pomocnicze półeczki, geometryczne wózki, czy składane ławy. To na nie damy radę wyłożyć naczynia, kiedy będziemy organizować większą imprezę i nie pomieścimy się z całą zastawą na blacie stołu głównego. Są one także dobre dla maluchów, które mogą mieć przysunięte pod nos talerzyki z jedzeniem, czy kubeczki z napojami. Na co dzień z kolei stoliki tego rodzaju okazują się strzałem w dziesiątkę, gdy mowa o zapełnieniu wielkiej przestrzeni, bez konieczności wydawania na ten cel szczególnie wygórowanych sum pieniężnych. Za potężny kredens, czy długi regał trzeba byłoby słono zapłacić, a stoliki pomocnicze to wydatek dużo niższego rzędu. Sporo ciekawych modeli również można znaleźć na stronie wspominanego już sklepu BoConcept.