Kabiny prysznicowe coraz częściej zastępują w naszych łazienkach wanny. Pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, a ponadto są świetną alternatywą dla osób starszych. Jednak by kabina prysznicowa była w pełni funkcjonalna, musi zostać wyposażona w odpowiednią baterię. Jakich błędów powinniśmy unikać podczas jej zakupu?

Bateria wannowa czy natryskowa?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy wyborze baterii łazienkowej jest mylenie modeli wannowych i natryskowych. Choć wyglądają bardzo podobnie, nie możemy stawiać między nimi znaku równości. Podstawową różnicą między nimi jest fakt, że baterie wannowe posiadają wylewkę. W modelach natryskowych takiej nie znajdziemy.

Nie zawsze niska cena

Poważny błąd możemy popełnić również, jeśli decyzję o zakupie będziemy podejmować sugerując się wyłącznie niską ceną baterii. Jeżeli zależy nam, by służyła nam ona przez długie lata, lepiej zainwestować w niekoniecznie najtańszy model, ale za to taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Weźmy pod uwagę przede wszystkim wytrzymałość materiału, z którego wykonano baterię, oraz funkcjonalność danego modelu. Pamiętajmy, w tej sytuacji cena powinna mieć drugorzędne znaczenie.

Nieodpowiednia długość wylewki

Niewłaściwie dobrana długość wylewki przysporzy nam wiele trudności podczas codziennego korzystania z baterii. Na szczęście wyeliminowanie ryzyka popełnienia tego błędu jest naprawdę proste. Bateria prysznicowa z Casto może mieć różną długość wylewki, dlatego jej dopasowanie do naszych potrzeb nie powinno być szczególnie kłopotliwe.

Nieoszczędna bateria

Nadmierne zużycie wody należy do najpoważniejszych problemów, z jakim musimy się zmierzyć. Istnieje jednak co najmniej kilka rozwiązań, z których możemy skorzystać. Jednym z nich jest zakup baterii prysznicowej z perlatorem, który reguluje przepływ wody.

Ciekawą alternatywą mogą być też baterie bezdotykowe, które nie tylko często okazują się bardziej ekonomiczne, ale także są doskonałą propozycją dla osób starszych, mających ograniczoną sprawność w rękach.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również baterie termostatyczne, które zapewniają najwyższy komfort kąpieli. Model ten jest dla nas gwarancją, że przy każdym uruchomieniu woda będzie miała temperaturą na określonym wcześniej poziomie. Z kolei w przypadku ewentualnej awarii instalacji, bateria zablokuje wpływ gorącej wody.

Złe dopasowanie do aranżacji łazienki

Ostatnim, ale nie tak rzadko popełnianym błędem jest nieodpowiednie dopasowanie baterii do pozostałych elementów armatury w łazience. Choć wydaje się to niemożliwe, dość często zdarza się, że decydujemy się na model odbiegający zarówno rozmiarem, jak i kolorem czy materiałem od pozostałych zastosowanych w pomieszczeniu baterii. Niestety, często zauważamy to dopiero w domu, a jedynym sposobem na wyjście z sytuacji jest… wymiana lub zakup nowej baterii.