Artykuł sponsorowany

Dla wielu z nas dom jest azylem, w którym możemy uciec od zawodowych spraw i ulicznego zgiełku. Daje on nam prywatność i poczucie bezpieczeństwa, nic więc dziwnego, że dbamy o to, aby urządzić go jak najbardziej komfortowo. Jednym z rozwiązań, które przyczynia się do tego, że żyje nam się wygodniej i lepiej, są rolety zewnętrzne. Dlaczego warto je zamontować? W artykule podajemy aż 4 powody, dzięki którym dowiesz się, czemu to tak dobre rozwiązanie.

Lepsza termoizolacja zimą

Często zdarza się tak, że ściany, dach, czy okna są niepoprawnie zaizolowane. Efekt? Z Twojego domu ucieka ciepło, które zwłaszcza zimą jest tak istotne. To ważne nie tylko ze względu na komfort cieplny, ale też to, że wraz z uciekającym ciepłem uciekają też Twoje pieniądze, które zainwestowałeś_aś w ogrzewanie. Całe szczęście, można zminimalizować ten problem. Metodą, która zapewni Ci lepszą termoizolację, są właśnie rolety zewnętrzne. Okazuje się, że z ich pomocą można poprawić ten parametr nawet o 17 procent.

Mniej doskwierający upał latem

Rolety zewnętrzne przydają się nie tylko zimą, ale także i latem. Gdy za oknem jest dokuczliwy upał, wystarczy, że obniżysz rolety, a pomieszczenie zacznie się mniej nagrzewać – rolety potrafią ograniczyć nagrzewanie się pokoju nawet o 94 procent. To naprawdę prosty sposób na obniżenie temperatury pokojowej, co ma ogromne znaczenie nie tylko dla domowników, ale też w kontekście mebli. Ochronienie ich przed negatywnym działaniem UV sprawi, że nie stracą one tak szybko swojego koloru.

Niższe rachunki

To rozwiązanie, które pozwoli Ci obniżyć rachunki. Lepsza termoizolacja to mniejsze wydatki na ogrzewanie, a latem, mając zamontowane rolety zewnętrzne, będziesz rzadziej włączać klimatyzację. To kolejna oszczędność. Aby maksymalnie obniżyć koszty, pamiętaj o kilku zasadach. Latem zasuwaj rolety w godzinach południowych i popołudniowych, dzięki czemu pokój tak szybko się nie nagrzeje. Z kolei zimą odsłaniaj okna w ciągu dnia, a nocą opuszczaj rolety.

Większe bezpieczeństwo

Przez okno nie tylko wpadają promienie słoneczne i naturalne światło, mają też swoje negatywne cechy – mianowicie umożliwiają wgląd do mieszkania i zobaczenie postronnej osobie, co dzieje się w środku. Zamontowanie rolet zewnętrznych pozwoli Ci uniknąć takiej sytuacji i zwiększy bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

Krajewski – od 1993 roku na Śląsku

Mieszkasz na Śląsku i zastanawiasz się, gdzie zamówić rolety zewnętrzne? Renomowaną firmą, która od 1993 roku dostarcza mieszkańcom tego województwa sprawdzone rozwiązania z zakresu systemu osłonowych, jest firma Krajewski. W ich ofercie znajdziesz rolety w systemie podtynkowym, adaptacyjnym i nadstawnym. Każde z tych rozwiązań pomoże Ci uzyskać wysoki komfort cieplny, a dzięki temu, że rolety wykonane są z wysokiej klasy materiałów, będą służyć Ci przez lata. Chcesz zobaczyć dostępne rozwiązania, jakie oferuje Krajewski? Sprawdź ich stronę internetową. Zapraszamy!