Fot. Libéron

Drewniane meble po latach użytkowania tracą swój piękny wygląd. Drewno szarzeje, staje się matowe, pojawiają się na nim ubytki. Obecne w naszych wnętrzach od lat sprzęty mogą się też po prostu opatrzyć. Warto poświęcić trochę czasu na ich samodzielne odnowienie i nadać im bardziej indywidualny styl. Do malowania idealnie nadają się nowe farby kryjące Bloom marki Libéron.

Bloom – idealne farby do mebli

Mebel odnowiony Bloom Kokosową Farbą do Drewna. Fot. Libéron

Jeśli uważamy, że drewniana szafka, komoda, krzesło lub jakikolwiek inny mebel nadal mają ciekawą formę, ale ich powierzchnia jest już mocno zniszczona, wówczas z pomocą przyjdzie nam Bloom Kokosowa Farba do Drewna marki Libéron. Produkt ten, przeznaczony do dekoracji mebli i przedmiotów drewnianych wewnątrz pomieszczeń, doskonale maskuje skazy i wady materiału. Farba Kokosowa chroni oraz dekoruje powierzchnię, zapewniając matowe, kryjące wykończenie w siedmiu stonowanych kolorach.  Możemy wybrać jedną barwę lub pobawić się kontrastami, dobierając dwa zupełnie inne odcienie, aby nadać meblom niepowtarzalny charakter. Emulsja jest zmywalna i ma delikatny zapach kokosu. Zawiera naturalne składniki, dzięki czemu uzyskuje się intensywny i głęboki odcień. Aby dokonać metamorfozy wystarczy nałożyć pędzlem dwie cienkie lub jedną grubą warstwę preparatu i pozostawić do wyschnięcia na 4 godziny.

Bloom – idealne farby do mebli

Meble pomalowane Bloom Metaliczną Farbą do Drewna. Fot. Libéron

 

Zupełnie inny efekt można zyskać dzięki Bloom Metalicznej Farbie do Drewna. Preparat ten zawiera pigmenty, które nadają meblom niepowtarzalną metaliczną strukturę. Dzięki temu nasze drewniane sprzęty mogą zyskać ultranowoczesny wygląd, doskonale pasujący do wnętrz w stylu minimalistycznym lub tak ostatnio modnym, loftowym. Farba ta chroni i dekoruje drewno zapewniając mu ciekawą, satynową powierzchnię – w lekko opalizujących kolorach, od ciepłych odcieni brązu i złota, do zimnych, srebra i żelaza. Farba metaliczna Bloom jest bezzapachowa i zmywalna. Aby uzyskać pożądany efekt należy nakładać preparat warstwami krzyżującymi się i pozostawić ją do wyschnięcia na 2 godziny. Przed nałożeniem drugiej warstwy malowaną powierzchnię należy delikatnie przeszlifować drobnym papierem ściernym.

Bloom – idealne farby do mebli

Meble pomalowane Bloom Dekoracyjną Farbą Deco Design. Fot. Libéron

 

Do drewna surowego, wcześniej malowanego lub laminatów nadaje się Bloom Dekoracyjna Farba Deco Design. Jej właściwości kryjące pozwalają na to, aby nie usuwać starych powłok, jak również zrezygnować z nakładania warstwy podkładowej. Utworzona powłoka jest łatwa w utrzymaniu, zmywalna i odporna na zabrudzenia. Deco Design pozwoli nadać starym przedmiotom zupełnie nowy, piękny wygląd dzięki ośmiu odcieniom, czterem w wersji matowej i czterem w wersji z połyskiem. Aby nasze meble drewniane zyskały zupełnie nowy wygląd wystarczy nałożyć cienką warstwę farby pędzlem do farb akrylowych lub wałkiem. Pozostawić do wyschnięcia na 8 godzin, a następnie nałożyć drugą warstwę tym samym sposobem, bez szlifowania międzywarstwowego. Pozostawić do wyschnięcia na 12 godzin.Bloom – idealne farby do mebli