Artykuł sponsorowany

Nie trzeba budować domu, by mieć wygodne miejsce do mieszkania. Teraz alternatywą dla standardowych nieruchomości są całoroczne domki mobilne. Co warto o nich wiedzieć?

Domek mobilny – czyli jaki?

Termin domku mobilnego odnosi się do rodzaju obiektu, który znajduje się na platformie wyposażonej w koła. To powoduje, że można go przemieszczać i nie jest on na stałe związany z gruntem.

Brak osadzenia na gruncie nie oznacza jednak wcale, że domki mobilne nie mogą być używane jako domki całoroczne. Teraz również jest to możliwe, ponieważ producenci takich obiektów mają w ofercie odpowiednio docieplone, a przez to komfortowe przez cały rok modele.

Jak budowane są domki mobilne całoroczne?

Obecnie całoroczne domki mobilne Holiday Homes można znaleźć w ofertach wielu producentów – wystarczy tylko parę minut, aby znaleźć ciekawe propozycje w internecie i od razu wyszukać domek, który będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom w pełni.

Takie domki powstają na platformach z kołami, na których buduje się następnie ściany oraz dach. Są one też odpowiednio ocieplane oraz wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje, które wykorzystywane są również w zwykłych domach jednorodzinnych.

Wobec tego całoroczne domki mobilne mają oświetlenie, instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjne, a także grzewczą.

Takie obiekty są oferowane jako gotowe, dlatego też można od razu odebrać od producenta domek gotowy do przeprowadzki. Mają one najczęściej aneksy kuchenne z salonami, sypialnie, przedpokoje, łazienki. Zwykle metraż domków wynosi od około 35 do ponad 60 metrów kwadratowych.

Czy domki mobilne są ciepłe zimą?

Wiele osób obawia się, że całoroczne domki mobilne nie są w stanie zapewnić odpowiedniego komfortu w trakcie zimowych miesięcy. Jednak są one bardzo dobrze ocieplane i dzięki wyposażeniu w instalacje grzewcze doskonale sprawdzają się nawet w trakcie mrozów.

Takie domki wyposaża się głównie w instalacje grzewcze wykorzystujące prąd – ogrzewanie elektryczne podłogowe, grzejniki elektryczne w łazienkach. Również mogą one wykorzystywać fotowoltaikę oraz pompy ciepła, by dzięki temu ich ogrzewanie nie było związane z wysokimi kosztami.

Kiedy warto wybrać całoroczne domki mobilne?

Ze względu na wiele zalet całoroczne domki mobilne mogą stanowić alternatywę dla domów standardowych.

Za wyborem tego typu domków przemawiają między innymi ich przystępne ceny, łatwość w realizacji – nie ma potrzeby prowadzenia złożonych formalności oraz prac na miejscu, a także szybkość w przeprowadzce.

Więcej informacji o ofercie producentów domków mobilnych można znaleźć już teraz w internecie.