Artykuł sponsorowany

Domy z bali zachwycają nie tylko wielbicieli stylu rustykalnego, lecz także wszystkich zwolenników prostych oraz naturalnych rozwiązań. Nie dziwi zatem nikogo, że inwestorzy coraz częściej decydują się na tego typu budowle. Warto mieć na względzie zalety naturalnych materiałów budowlanych, a także plusy, jakie daje budowa domu z bali.

Domy z bali całoroczne — kiedy je wybrać?

W sytuacji, gdy marzysz o tym, aby Twój dom znacząco wyróżniał się na tle pozostałych budynków w pobliżu, domy z bali całoroczne są czymś, czym powinieneś się zainteresować. Postaw na domy z bali także w sytuacji, gdy cenisz sobie naturalne materiały, które nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. Tego typu budynek można również postawić znacznie szybciej niż tradycyjne domy murowane. Jeżeli zatem zależy Ci na czasie, takie rozwiązanie także będzie niezastąpione. Tym bardziej w sytuacji, gdy zlecisz tę usługę sprawdzonemu w całej Polsce wykonawcy. Firma godna polecenia to na przykład PROEKO. Dom z bali, który może dla Ciebie postawić, jest więc jedną z najszybszych dróg do zamieszkania. Daje również możliwość połączenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak choćby fotowoltaika z tradycyjnymi, czyli na przykład kuchnią kaflową.

Domy z bali całoroczne — zalety

Dom z bali docenić można przede wszystkim za materiał wykonania. Ekologiczny budulec w postaci drewna razem z kamieniem służy człowiekowi najdłużej. Wbrew błędnym przekonaniom domy z bali całoroczne są naprawdę odporne na działanie czynników zewnętrznych. Odpowiednio wykonana konstrukcja gwarantuje, że posłuży co najmniej 100 lat. Doskonałą właściwością tego materiału jest fakt, że w domach z bali latem nie jest gorąco, a zimą można się w nich ogrzać. Wszystko dzięki bardzo dobremu współczynnikowi izolacji termicznej.

Sporym atutem są także możliwości aranżacyjne. Wyobraź sobie bowiem sytuację, w której wykańczasz pomieszczenia także drewnem. W ten sposób kompozycja jest niesamowicie efektowna i rustykalna. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Podobnie jak tradycyjne domy murowane wnętrze można wyłożyć na przykład płytami kartonowo gipsowymi lub wykończyć w dowolny sposób. Profesjonaliści z firm, które wykonały już wiele z domów z bali, mogą wskazać Ci najlepsze możliwości aranżacyjne w przypadku Twojego budynku.

Ogromnym atutem jest także klimat, który gwarantuje Ci budowa domu z bali. Biały świerk, żółta brzoza albo drewniany dąb to tylko część możliwości. Być może zdecydujesz się na przykład na intensywne barwy z drzew egzotycznych. Bez względu na to, który wariant wybierzesz, budując domy z bali, gwarantujesz sobie piękne miejsce do zamieszkania. Dokładnie takie, którym można się pochwalić rodzinie oraz przyjaciołom, a także takie, w którym spędzanie czasu jest prawdziwą przyjemnością.

Podsumowując, budowa domu z bali w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. Kluczowy jest jednak dobór odpowiedniej firmy, której zlecisz wykonanie usługi. Pamiętaj o tym, aby ufać wyłącznie polecanym wykonawcom.