Artykuł sponsorowany

Akcesoria elektryczne WAGO mają wiele zastosowań. Są bardzo często używane w systemach oświetleniowych, stanowią przewody w puszkach instalacyjnych, odgrywają istotną rolę w systemach żaluzji oraz rolet czy otwierania drzwi i bram, a więc znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie występują moduły elektroniczne czy aparatura modułowa. Najbardziej polecany i zarazem najpopularniejszy producent złączek to firma WAGO.

Akcesoria WAGO – kategorie

Na stronie WAGO można znaleźć złączki instalacyjne z różnych serii. Każda z nich jest przeznaczona do innego wykorzystania a poszczególne produkty różnią się pomiędzy sobą obsługą oraz detalami. Największy wybór złączek tej marki znajdziesz pod linkiem: sklep.elus.pl.

Komponenty instalacyjne z serii 221 można wykorzystać do każdego rodzaju przewodów. Wyróżnia je prosta obsługa, szybkie i pewne połączenie okablowania a także bardzo duże bezpieczeństwo zapewnione przez plastikową obudowę. Poza tym, posiadają aż dwa otwory pomiarowe i umożliwiają zaoszczędzenie miejsca. Otwieranie oraz zamykanie zacisków w złączkach tego rodzaju jest nieskomplikowane i szybkie. Dźwignię odchyla się przy użyciu niewielkiej siły, co pozwala na sprawny montaż każdego rodzaju okablowania- jednodrutowego, linkowego czy wielodrutowego- o bardzo szerokim zakresie przekrojów.

Sklep WAGO oferuje także produkty do puszek instalacyjnych – złączki kompaktowe z serii 2273, które są znacznie mniejsze, niż złączki z najpopularniejszej serii 273. Umożliwia to znaczną oszczędność miejsca. Dzięki tego rodzaju złączkom, instalacja będzie mogła zostać wykonana szybko i sprawnie- stwarzają one możliwość stworzenia kombinacji przewodów o zróżnicowanych przekrojach i zapewniają widoczne rozróżnienie kolorystyczne, które wpływa na szybką identyfikację danego przewodu. Niezaprzeczalnie ta złączka WAGO jest bardzo komfortowa w użyciu.

Produkt w postaci złączki z serii 222 można wykorzystać zarówno do przewodów wielodrutowych jak i tych jednodrutowych i linkowych. To doskonały wybór do instalacji sterowania markizami czy żaluzjami, przyłączenia przewodów do opraw oświetlenia, otwierania bram czy drzwi a także tworzenia instalacji nagłaśniającej, głośników lub pomp. Co ciekawe, wszystko to jest możliwe bez użycia narzędzi. Największym plusem serii 222 jest opcja połączenia przewodów mających nie tylko różne przekroje, ale także tych o różnych typach. Złączki WAGO tego typu można zastosować z tak samo pozytywnym skutkiem w dużej instalacji nagłaśniającej, jak i podczas podłączania niewielkiej domowej kuchenki elektrycznej.