Antresola w mieszkaniu to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które nie tylko uatrakcyjnia wnętrze, ale przede wszystkim generuje dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Można tu bowiem zorganizować zarówno sypialnię dla gości, domowe biuro, jak i praktyczny schowek na sezonowe ubrania. Dzięki niej, w prosty sposób uzyskamy modny loftowy klimat, równocześnie tworząc przytulny azyl. Jeśli jednak mamy do czynienia z niskim poddaszem, nie musimy od razu rezygnować z owego pomysłu, gdyż w tym wypadku wystarczy użyć zaledwie odrobinę więcej kreatywności.

Niski sufit?- to nie problem!

 

               Mówiąc o domach, niecharakteryzujących się wysoko położonymi sufitami, trzeba mieć na uwadze, iż tego typu konstrukcja wcale nie wyklucza podobnej opcji. Półpiętro w pokoju znajduje się zatem w zasięgu marzeń każdego, ceniącego nieszablonowe, unikalne projekty. Źródeł inspiracji warto poszukać, chociażby na blogu Paperia.com.pl, obfitującym w rozmaite rady i wskazówki- poznając szereg podstawowych zasad, zdecydowanie lepiej poradzimy sobie z tym nietrudnym wyzwaniem aranżacyjnym.

            Ponadto nie bez znaczenia jest rodzaj materiałów, wykorzystywanych do budowy antresoli (polecanym tworzywem jest stylowe i wytrzymałe drewno, lecz z powodzeniem zamontujemy również kompaktowe drabinki metalowe). Na małym metrażu świetnie sprawdzą się głównie stabilne składane stopnie. Antresola w niskim mieszkaniu nierzadko przecież służy za pokój dziecka, stąd ostrożności nigdy za wiele- bezpieczeństwo to wszak absolutny priorytet. Oprócz tego przydatne będą formy zakręcone schodów- takie modele pozwolą zaoszczędzić nieco miejsca na podłodze, zapewniając jednocześnie łatwy i szybki dostęp do antresoli.

Z drugiej strony, co do wyposażenia i dodatków w celu urządzenia antresoli, przepiękne produkty wykończeniowe (w tym dekoracyjne) wysokiej jakości kupimy w asortymencie sklepu Restilo.pl (meble, dekoracje, tekstylia, dywany, oświetlenie, akcesoria do domu).

Podsumowanie

 

               Niski sufit to więc żadna przeszkoda, gdy rozważamy przeprowadzić montaż antresoli. Odpowiednio podchodząc do tego zadania, uzyskamy optymalne korzyści i długo będziemy cieszyć się tą multi zadaniową przestrzenią. Ustronne miejsce z ogromem możliwości aranżacyjnych?- Czemu nie! Ze względu na całą masę propozycji jego zagospodarowania, z roku na roik staje się ono coraz bardziej popularne.