Czasy gładkich ścian i jednolitych kolorów odeszły w niepamięć. Teraz liczy się styl, kreatywność, smak, moda i ponadczasowość. Projektantom nie brakuje pomysłów na dekoracje wnętrz. Polegają one na mieszaniu kolorów jak i stylowych dodatkach, aby wypędzić nudę z naszych ścian.

Różne wykończenia ścian

Jedną z propozycji jest wykorzystanie różnych kolorów umieszczonych na ścianach. Najczęściej korzysta się z dwóch równych odcieni. Powszechnym akcentem są różne struktury umieszczone na ścianach. Przykładem jest szara farba przecięta w połowie zwojem fioletowej, lub miętowej tapety z szarymi akcentami. Można też zastosować dekoracyjnie bardziej żywe kolory, jak karmazynowa czerwień, lub żywy pomarańcz.

Fototapety

Fototapety wróciły na rynek i zaskakują swoją formą. Ich wykorzystanie może zmienić pomieszczenie nie do poznania. Często powiększają małe wnętrza i generują klimat i atmosferę pokoju. W bardzo łatwy sposób można przenieść się do kraju Kwitnącej Wiśni, w alpejskie góry, hiszpańskie plaże, czy afrykańskie safari. Jest to dobry motyw do wykorzystania w pokoju dziecięcym. Sprawdź sklep Dekorolka – może tam właśnie znajdziesz idealną dekorację.

Tapety – różne struktury

Można mieszać barwy, można mieszać i struktury. Jak wiadomo, najłatwiej jest uzyskać taki efekt różnymi tapetami. Pamiętajmy o umiarze. Szeroka gama rodzajów tapet daje nam duży wybór- odpowiedni do naszej wizji i potrzeb. Innym sposobem jest forma wygładzenia ściany. Możemy poprosić pracownika o konkretną strukturę ściany, jednak jest to efekt na stałe i nie zawsze spełni naszą koncepcję.

Dekoracje ścienne 3D

Nowinką w projektowaniu wnętrz są dekoracje 3D. Występują one w formie naklejek i w zależności od swojego kształtu i zamysłu są mniej, lub bardziej wypukłe. Celnym wzorem są motyle lub spadające liście, które oddają w 100% swój kształt i są subtelnie przyczepiane tak, aby wyglądały, jakby unosiły się w powietrzu. Te dodatki mają różne rozmiary, od wielkości motyli po wysokość drzewa. Dobrze wyglądają umiejscowione w jednym paśmie ściany , lub wkomponowane w już wiszące zdjęcia, czy telewizor.