Artykuł sponsorowany

Wielokrotnie słyszałeś pewnie o stanie deweloperskim bądź stanie surowym. Z tymi określeniami spotkał się każdy, kto interesował się zakupem mieszkania lub domu. A czy spotkałeś się kiedyś z określeniem „dom pod klucz”? Warto wziąć pod uwagę również taką opcję i wiedzieć, jak wypada na tle pozostałych.

Remont, hałas, kurz, brud, dyskomfort, chaos, niekompetentni „fachowcy”, niewiarygodne ekipy budowlane – marzyłeś kiedyś o tym, żeby zasnąć i obudzić się dopiero wtedy, gdy wszystko będzie gotowe? Chciałeś usłyszeć „wszystko zrobimy za ciebie”? Jest taka możliwość i możesz być spokojny – nie chodzi tutaj o złotą rybkę!

1. Dom pod klucz, czyli jaki?

Rynek mieszkaniowy w Polsce podlega nieustannym zmianom .Jeszcze niedawno kupując mieszkanie lub dom, wiedzieliśmy, że musimy się również liczyć z dodatkowymi kosztami przeznaczonymi na jego wykończenie. Oczywiście w wielu przypadkach nadał właśnie tak to wygląda. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie musi tak być i istnieje alternatywa, która zyskuje na popularności. A są nią domy pod klucz.

Dom pod klucz jest to takim mieszkaniem, do którego nowy właściciel może się wprowadzić od razu po otrzymaniu kluczy. Wystarczy, że wniesiesz swoje meble i rzeczy.

Dom pod klucz ma położone podłogi, pomalowane ściany, ale też w pełni wykończoną łazienkę, co dla wielu jest ogromnym ułatwieniem. Tym samym, decyzja o zakupie domu pod klucz, na pewno przyspiesza cały proces i sprawia, że szybciej mamy wymarzony dach nad głową. Bez niepotrzebnych nerwów i przykrych niespodzianek.

Jeśli interesuje cię budowa domu od podstaw, nie ma problemu – powierz ją firmie, która zajmie się wszystkim od początku do końca i zatroszczy się o każdy detal. Ty oszczędzisz nie tylko czas, ale i zdrowie. Właśnie tym różni się budowa domu pod klucz od tzw. „stanu deweloperskiego”.

2. Budowa domu pod klucz: ile to kosztuje?

Warto zacząć od tego, że budowa domów pod klucz może przybierać przynajmniej kilka form. W pierwszej wyposażenie domu zostaje ograniczone do niezbędnego minimum. Ale możesz się także zdecydować na inne wersje, w których zastaniesz wyposażoną kuchnię czy łazienkę. Oczywiście wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Na którą z opcji się zdecydujesz? Wybór zależy od ciebie i… zasobności portfela.

Decydując się na dom pod klucz, wybierzesz opcję droższą średnio o 600-900 zł na metrze kwadratowym. Jednak koszt z pewnością rekompensują pozostałe zalety takiego rozwiązania.