Każdy z nas ma pewne przyzwyczajenia i na pewno część z nich zostaje z nami do końca życia. Kultywujemy też wiele stereotypów, również jeśli idzie o urządzenie naszego mieszkania. Nawet, kiedy urządzamy nasze mieszkanie w myśl aktualnych trendów to i tak poza pewne schematy trudno jest nam wyjść. I niekoniecznie są to zawsze dobre nawyki.

Dotyczy to nie tylko układu pomieszczeń, kolorów ścian i rodzaju okładzin ale również gadżetów, zwłaszcza tych użytkowych.

W łazience

W łazience sprawdzają się wszelkie organizery, zwłaszcza do kosmetyków, lub przyborów kosmetycznych. Część z nas przyzwyczajona jest do tego, że uchwyt na papier toaletowy zamontowany jest do ściany po uprzednim wywierceniu otworów. Ale czy tak może być zawsze? Niekoniecznie – coraz więcej zwolenników mają stojaki na papier toaletowy, nawet połączone ze szczotką. Uchwyt na papier toaletowy nie musi być niklowany, może być również z bambusa i z… kamienia. Ponadto uchwyt ścienny nie musi być mocowany na śruby lub wkręty.

Podobnie jest z wieszakami na ręczniki – i te nie muszą być przymocowane do ściany. Praktyczny może okazać się taki, który możemy sobie przystawić do wanny lub kabiny natryskowej, czyli wieszak wolno stojący.

Łazienka to oczywiście wilgoć i parowanie, przynajmniej do pewnego czasu. Bywa jednak, że wilgoć nam się gnieździ w miejscach mało widocznych, powodując pleśń a nawet grzyb. Na pewno w takiej sytuacji wyjściem będzie osuszacz powietrza. Dobre efekty daje, niedrogi (od 50 do nieco ponad 100 złotych) osuszacz z wkładem zawierającym naturalne surowce, eliminujący nie tylko wilgoć, ale i przykre zapachy.

W kuchni i pokojach

Wspomniany osuszacz powietrza przyda się nam nie tylko w łazience, ale również i w innych pomieszczeniach mieszkania. Podobnie przenośny wieszak. Pracę w kuchni zdecydowanie ułatwiają wszelkie organizery, między innymi do przypraw, sztućców, czy drobnych narzędzi. Część kuchennych akcesoriów, choćby blender, dobrze jest mieć na co dzień pod ręką, na przykład na odpowiednim wieszaczku.

Pojemniki do przypraw lub organizery często wymagają odpowiedniego opisania. Można w tym celu kupić odpowiednie napisy. Pracę mogą również ułatwić i uprzyjemnić dyskretne lub dekoracyjne napisy na ścianach lub meblach. Chociaż mogą to być również pogodne hasełka lub aforyzmy. To również producenci i sklepy dysponują szeroką ofertą. Napisy na ścianę chętnie są stosowane przez dzieci i młodzież w ich pokojach.

Dlatego dobrze jest od czasu do czasu się zatrzymać przyjrzeć się na przykład łazience i się zastanowić – czy nie powinniśmy czegoś w niej zmienić na bardziej estetyczne i bardziej praktyczne, na przykład uchwyt do papieru toaletowego.