Fiskars kuźniaZałożona w 1649 roku firma Fiskars jest najstarszym, działającym nieprzerwanie do chwili obecnej, przedsiębiorstwem w Finlandii. Już od 365 lat, czyli od początku swojej działalności, zajmuje się wytwarzaniem narzędzi i obróbką stali. Korzenie firmy znajdują się w wiosce Fiskars, malowniczym centrum sztuki i wzornictwa, gdzie nowoczesna estetyka łączy się ze starą tradycją rękodzielniczą.

Mimo, że początki firmy sięgają XVII wieku wciąż jest wierna swojej pierwotnej tradycji metalurgicznej. Początkowo w Fiskars produkowano jedynie wyroby kute. Dopiero w XIX wieku Johan Jacob Julin – słynny dziś aptekarz z Turku – założył także pierwszą w Finlandii fabrykę sztućców. Od tego momentu najwyższa jakość, innowacje i nowoczesne rozwiązania stały się typowymi cechami firmy Fiskars. Narzędzia ogrodnicze oraz kuchenne sprzedawane na całym świecie są doceniane przez miliony użytkowników właśnie dzięki swojej wybitnej jakości.

Nożyczki kuchenne FiskarsW 1967 roku Fiskars rozpoczął produkcję pierwszych na świecie nożyczek z plastikowymi rączkami, których sprzedano do dnia dzisiejszego ponad miliard sztuk. Ostrza Fiskars z pomarańczowymi rączkami stały się symbolem i marką numer 1 wśród nożyczek na całym świecie.
Fiskars to czołowy dostawca dóbr konsumenckich dla domu, ogrodu czy rekreacji na świeżym powietrzu. Grupa może poszczycić się silnym portfolio międzynarodowych marek, które zyskały uznanie konsumentów. Są wśród nich Fiskars, Iittala, Gerber i Buster.

Fiskars_logo_orange_RGB_sFISKARS Jedna z wiodących marek funkcjonalnych, przyjaznych, a jednocześnie innowacyjnych narzędzi ręcznych i artykułów codziennego użytku. Produkty z pomarańczowym logiem charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz ciekawymi i nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. Dzięki temu wykonywanie prac jest o wiele łatwiejsze i staje się prawdziwą przyjemnością.