Fot. Cersanit

Marzymy, by przestrzeń wokół nas była elegancka, spójna i uporządkowana. Zbyt łatwo jednak poddajemy się dyktaturze przedmiotów. Półki w naszych łazienkach uginają się pod dziesiątkami tajemniczych buteleczek i tubek, a nieliczne szafki przepełnione akcesoriami nie domykają się. Wcale nie musi tak być!

Funkcjonalna łazienka - jak urządzić

Szafka podumywalkowa z praktycznymi szufladami. Fot Cersanit

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej rzeczy uznajemy za niezbędne. Niestety nasze mieszkanie nie jest z gumy i nie stanie się nagle większe tylko dlatego, że z niektórymi przedmiotami nie potrafimy się rozstać. Łazienka musi sprostać wielu zadaniom – być pokojem kąpielowym, pralnią i składzikiem, czasem także suszarnią i domowym salonem kosmetycznym. Jak pogodzić porządek i gustowny minimalizm z coraz bardziej zagracającymi przestrzeń dodatkami i akcesoriami? Wystarczy wybrać do łazienki funkcjonalne meble, które będą ładnie wyglądały, ale przy okazji pomieszczą wiele dzięki sprytnie rozmieszczonym schowkom.

Funkcjonalna łazienka - jak urządzić

Wanna z obudową skrywającą szafki. Fot. Cersanit

Funkcjonalna łazienka - jak urządzić

Ruchome lustro. Fot. Cersanit

W funkcjonalnej łazience doskonale sprawdzi się wanna z meblową obudową skrywającą wygodne i poręczne szafki oraz schowek na rzadziej używane przedmioty – to świetne rozwiązanie, bo gdy drzwiczki są zamknięte, trudno się zorientować, że w wannie kryją się łazienkowe akcesoria. Dobrze także, żeby szafka podumywalkowa była wyposażona w pojemne szuflady. Do toalet idealna będzie nieco mniejsza, w której znajdzie się miejsce na papier toaletowy i szczotkę do WC. Nad umywalką można zawiesić ruchome lustro, którego taflę, w zależności od potrzeb, będziemy mogli wygodnie przybliżać lub oddalać. Przyda się też słupek z pomysłowym i praktycznym układem półek, gdzie można schować nawet mopa z wiaderkiem; wisząca szafka ze szklanymi półkami i funkcjonalnym systemem przegródek oraz nieduży kontenerek, który może być zarówno schowkiem, koszem na pranie, jak i wygodnym siedziskiem.

Funkcjonalna łazienka - jak urządzić

Kontenerek. Fot. Cersanit

Funkcjonalna łazienka - jak urzadzić

Szafka słupek. Fot. Cersanit

 

Wszystkie tego typu rozwiązania znajdziemy w kolekcji Smart marki Cersanit. Meble w stonowanej kolorystyce są jednocześnie i uniwersalne, i eleganckie. Wybierać możemy między nieskazitelną bielą a szlachetną szarością frontów, które idealnie komponują się z obudową w kolorze jasnego jesionu. Meble wyposażono w wygodny system „push”, dzięki któremu drzwiczki czy szufladę otworzymy jednym delikatnym ruchem.