Artykuł sponsorowany

Gałki meblowe i uchwyty stanowią ważny aspekt wykończeniowy każdych mebli. Stanowią element dekoracyjny, ale muszą być również funkcjonalne. Jakie uchwyty wybrać do pokoju dziecięcego, a jakie gałki meblowe do kuchni?

Drobne elementy o dużym znaczeniu

Gałki meblowe, uchwyty i inne elementy wykończeniowe, stanowią ważny aspekt w aranżacji każdego mieszkania. To właśnie detale i małe elementy dodają uroku i stylu w Twoim domu. Przy projektowaniu warto więc zadbać o drobne elementy, które mają niebagatelne znaczenie.

Projektując pomieszczenie i wybierając meble, musisz zastanowić się w jakim stylu chcesz zachować wnętrze swojego domu. Czy wolisz klasyczne pomieszczenia, w stylu retro, bardzo ozdobne, czy wręcz przeciwnie minimalistyczne. Możesz oczywiście każde pomieszczenie zaprojektować nieco w innym stylu. Jednak postaraj się nie mieszać ich znacząco, ponieważ nie będą one ze sobą spójne i może Ci się zwyczajnie źle przebywać w domu na dłuższy czas.

Jeśli masz już ogólny ogląd stylu jaki wybierasz do swojego mieszkania, możesz przejść do wyboru mebli oraz związanymi z nimi detalami. W sypiali, ważną częścią wyposażenia po za łóżkiem są szafy. Jeśli masz dość miejsca w domu, może to być również garderoba. Każdy z nas ma dość dużo ubrać, zwłaszcza kobiety. Niektórzy trzymają w swoich sypialnianych szafach również pościel.Oznacza to, że z reguły potrzebujemy przynajmniej jednej dużej szafy. Dobrym rozwiązaniem są szafy projektowane na wymiar, które mieszczą najwięcej rzeczy, a ich szuflady i półki są bardzo pojemne. W sypialni nie może zabraknąć też komody z szufladami.

Każda szafa potrzebuje swojego wykończenia w postaci uchwytów. Na rynku jest bardzo dużo dostępnych ofert gałek, uchwytów relingowych, ukrytych, czy krawędziowych. Zastanów się, które Ci się najbardziej podobają, jakie najlepiej będą wyglądać przy konkretnych meblach oraz które będą najbardziej funkcjonalne. Jeśli masz duże szafy, uchwyty również muszą być odpowiednich rozmiarów. Nie mogą być zbyt małe, ponieważ niewygodnie będzie Ci się otwierać szafę.

W komodach najczęściej sprawdzają się dobrze dobrane gałki. Są one projektowane w różnych stylach i z różnych materiałów. Na przykład do mebli retro najbardziej będą pasować gałki metalowe wykonane ze stopu lub gałki drewniane. Natomiast do mebli pokojowych w stylu glamour, dobrym rozwiązaniem będą gałki porcelanowe. Do mebli wykonanych w stylu retro dobre będą kolorowe gałki i uchwyty meblowe.

Wygląd mebli kuchennych

Kuchnia to miejsce, w którym codziennie spędzamy sporą część dnia. Warto więc zadbać o jej wystrój. Wiele osób decyduje się na zabudowę meblową projektowaną na zamówienie pod konkretną kuchnię. Ostatnimi czasy popularne stają się meble, które posiadają ukryte uchwyty krawędziowe, gdzie mocno eksponowany zostaje front mebli.

Jednak wiele osób zostaje przy klasycznych wystrojach, w których pozostawia widoczne uchwyty. Często są to gałki kuchenne o okrągłym kształcie. Gałki do kuchni to rozwiązanie również bardzo wygodne w użytkowaniu. Wybierz takie, które będą pasowały do wnętrza Twojej kuchni. Do ciemnych mebli, dobrym pomysłem będą gałki kontrastowe w odcieniu beżowym lub białym. Do jasnych, możesz wybrać na przykład szare. Jeśli chodzi o materiał, z którego zostaną zrobione, doskonale sprawdzą się ceramiczne gałki.

Gałki do mebli dziecięcych

Dla swoich dzieci chcemy zawsze jak najlepiej, dlatego przygotowanie pokoju naszej pociechy to nie lada wyzwanie. Musimy stworzyć dla nich bezpieczną przestrzeń, ale też taką, w której będą się dobrze czuć i chętnie bawić. Niezbędnym wyposażeniem pokoju dziecięcego będzie z pewnością wygodne łózko, szafa na ubranka, biurko do odrabiania lekcji. W pomieszczeniu może się również znaleźć komoda, szafka nocna i regał na książki.

Pokoje dziecięce są z reguły kolorowe i przytulne. Zastanów się w jaki sposób chcesz wykończyć pokój i zadbaj o elementy dekoracyjne. Mogą to być kolorowe gałki w kształcie zwierzątek lub sznurkowane uchwyty. Ważny jest również materiał z jakiego będą zrobione uchwyty. Gałki z tworzywa sztucznego, znacznie lepiej sprawdzą się w pokoju dziecięcym niż na przykład metalowe lub ceramiczne.

Odnowa starych mebli

Niekiedy nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić na remont całej kuchni, czy wymiany mebli w pokoju. Świetnym i ostatnio coraz popularniejszym rozwiązaniem jest DIY mebli. Czy odnów swoje stare meble, niskim kosztem. W jaki sposób to zrobić? Czasami wystarczy naprawdę niewiele. Jeśli meble są w dobrym stanie, możesz pomyśleć na przykład na przemalowaniem ich na inny kolor. Doskonałym pomysłem będzie również wymiana pewnych elementów takich jak uchwyty. Nowe gałki meblowe nadadzą Twojej zabudowie świeżego wyglądu.

Popularne jest również odnawianie starych mebli w stylu retro. Tutaj również możesz wymienić uchwyty na ceramiczne bądź drewniane gałki. Twoje szafki nabiorą świeżego wyglądu i niespotykanego akcentu. Drobne elementy potrafią zmienić wygląd całego mebla, dlatego ich odpowiedni dobór jest taki ważny. Warto więc wcześniej przemyśleć, które z nich będą najlepiej wyglądać.