Artykuł sponsorowany

Zalety garaży blaszanych są niekwestionowalne. Z tego powodu mają one wielu zwolenników. Ich liczba z całą pewnością jeszcze urośnie. Blaszaki są tanie, szybkie w montażu, a jeśli się zmienią plany – to po prostu można je rozłożyć i przenieść w zupełnie inne miejsce.  W skrajnym przypadku, elementy rozłożonego blaszaka można sprzedać i odzyskać zainwestowane w niego pieniądze. Do czego można go wykorzystywać?

Mieszkanie dla samochodu

To najbardziej powszechne wykorzystanie blaszaków. Garaż blaszany to doskonałe miejsce do przechowywania samochodów, motocykli, czy quadów. Spokojnie można też trzymać w nim rowery. Wielkość garażu powinna być dobrana do rozmiaru oraz ilości pojazdów. Bez problemu, można kupić garaże blaszane dwustanowiskowe. W takich garażach można przechowywać rowery umieszczone na specjalnych podwieszanych stojakach. Pozwala to na dodatkową oszczędność miejsca. Uchwyty te powinny być montowane na wzmocnieniach konstrukcji garażu. Nada to jej dodatkową stabilność i wytrzymałość.

Miejsce do majsterkowania

W blaszanym garażu można też majsterkować. To dobre miejsce na własny mini warsztat. Garaż można zamknąć i cały sprzęt pozostanie w nim bezpieczny. Garaż tego typu można odizolować od podłoża, więc do środka nie przedostaje się zbyt dużo wilgoci. Taka konstrukcja to bardzo dobre miejsce na warsztat samochodowy. Jeśli ma być przeznaczony do tego właśnie celu to warto pomyśleć o przedłużeniu dachu. Dzięki temu zyska się jeszcze więcej dodatkowego miejsca.

Mały, podręczny magazyn

Garaż to doskonałe miejsce na mały magazyn. Można w nim trzymać narzędzia ogrodowe, sprzęt sportowy, grilla lub nadwyżkę opału. Dobrym pomysłem jest montaż lampy zasilanej bateriami, która umożliwi swobodne zaglądanie w najciemniejsze zakamarki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup lub samodzielna konstrukcja półek i szaf. Dzięki nim, garaż będzie bardzo pojemny, a wszystkie zmagazynowane przedmioty będą miały swoje własne miejsce. W zdecydowany sposób ułatwi to odnalezienie potrzebnych rzeczy.