Fot. MSpa   Artykuł sponsorowany

Dmuchane jacuzzi z wyglądu przypomina basen ogrodowy, który wyposażony jest w dodatkowy panel sterowania. Panel pozwala na obsługę funkcji, w jakie wyposażono jacuzzi. Dzięki panelowi można uruchomić dysze i tryb masażu oraz ustawić odpowiednią prędkość i intensywność przepływu wody. Dmuchane jacuzzi ogrodowe to sposób na relaks, ale też ciekawy element ogrodowych aranżacji.

Czy zakup dmuchanego jacuzzi to dobry pomysł?

Dmuchane jacuzzi to możliwość skorzystania z relaksu nawet w zimie, z uwagi na niewielkie rozmiary oraz możliwość podgrzania. Zbiornik można postawić także w domu, a nie tylko w ogrodzie (oczywiście odpowiednio zabezpieczony). Argumentem przemawiającym za dmuchanym jacuzzi jest też nieprzewidywalna sytuacja na świecie, czego przykładem była pandemia. Z powodu pandemii nasze domy zamieniły się w miejsca pracy, nauki czy upiększania i ćwiczeń. Dodatkowo dmuchane jacuzzi nie wymaga inwestycji czy ilości miejsca tak jak stacjonarna wersja. Do zalet dmuchanego jacuzzi zalicza się:

– możliwość korzystania jak ze zwykłego basenu (wystarczy wyłączyć funkcję podgrzewania);

– dostępne są różne modele w dowolnych kształtach, dzięki czemu stanowią ozdobę ogrodu lub pomieszczenia;

– jakość masażu wodnego takiego jacuzzi jest porównywalna z tą „normalną”;

– niższe kosztu zakupu oraz użytkowania;

– mobilność dmuchanego jacuzzi, dzięki czemu zmiana aranżacji ogrodu nie stanowi problemu.

Co brać pod uwagę przy wyborze jacuzzi?

Przede wszystkim decydując się na takie jacuzzi warto przejrzeć ranking dmuchanych jacuzzi, ale też wybrać odpowiedni rozmiar. Należy wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca przeznaczonego na to urządzenie oraz ilość osób zamierzających skorzystać z urządzenia czy w jakim celu. Dla dwóch osób korzystających okazjonalnie z jacuzzi wystarcza zwykle małe (2-osobowe). Z kolei dla rodzin z dziećmi poleca się jacuzzi dmuchane 4-osobowe lub 6-osobowe. Jacuzzi nie tylko służy do relaksu, ale może być sposobem na rehabilitację lub łagodzenie bólu mięśni osób aktywnych fizycznie. Producenci oferują wiele modeli jacuzzi, które różnią się od siebie rozmiarem czy przeznaczeniem. Do dyspozycji użytkowników oddają różnorakie funkcje, systemy regulacji temperatury czy filtracji wody. Przy wyborze jacuzzi dla siebie warto także zwrócić uwagę na obudowę i stelaż, gdyż te elementy decydują o wygodzie i bezpieczeństwie użytkowania sprzętu. Dlatego też dmuchane jacuzzi jest wykonywane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia. Przy zakupie trzeba sprawdzić:

– wymiary,

– stabilność konstrukcji i stelaża,

– jakość podzespołów.

Zbiornik może być ustawiony w ogrodzie nawet zimą, wystarczy tylko zadbać o to, aby woda zawsze była o temperaturze kilku stopni na plusie. Jacuzzi nie tylko służy do relaksu, ale może być sposobem na rehabilitację lub łagodzenie bólu mięśni osób aktywnych fizycznie. Korzystanie z jacuzzi pozwala wzmocnić odporność, układ krążenia czy zapewnić relaks. Niemal każda osoba chciałaby przez cały rok korzystać z masujących prądów wody oraz przyjemnych bąbelków.