Artykuł sponsorowany

Wiele osób marzy o tym, aby odmienić wnętrze swojego salonu. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to oczywiście przemalowanie ścian, zakup nowych mebli, ale nie da się ukryć, że takie działania wiążą się z dużymi kosztami. Bałagan związany z remontem też nie należy do przyjemnych doświadczeń. Jeżeli jednak salon prezentuje się wciąż dobrze, a jedyne czego w nim brakuje to odmiana i powiew świeżości, warto rozważyć jego metamorfozę z wykorzystaniem dekoracji do salonu.

Nowe zasłony, poduszki i dywany

Dekoracje do salonu, które najszybciej pozwolą nam odmienić wnętrze to zajmujące dużą powierzchnię zasłony, dywany, a także poduszki dekoracyjne. Intensywny kolor tych elementów dekoracyjnych taki jak turkusowy czy żółty momentalnie odświeży i ożywi wnętrze salonu. Żywe barwy są w modzie już od kilku dobrych lat. Świetnie wpisują się w styl nowoczesny, a ponadto wprowadzają do wnętrza dużo pozytywnej energii. Inną możliwością jest postawienie na orientalny akcent. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie dywany, których materiał udaje powycierany. Przy wyborze takiego dywanu trzeba jednak zachować dużą ostrożność. Nawet bardzo kosztowny dywan w tym stylu nie będzie się prezentował się dobrze, jeżeli zostanie źle dopasowany do całości wnętrza.

Osobiste akcenty dekoracyjne

Niektóre dekoracje do salonu, choć niewielkie i z pozoru mało znaczące, mogą nadać wnętrzu wyjątkową osobowość. Należą do nich m.in. pamiątki z podróży, różnego typu figurki, zabytkowe zegary, a nawet butelki z unikalnymi alkoholami. Wyeksponowane w odpowiedni sposób, staną się niezwykłą ozdobą i sprawią, że Twój salon wyróżni się na tle innych i otrzyma osobisty charakter. Niecodzienne pamiątki z pewnością zapadną w pamięć odwiedzającym Twój dom gościom. Mogą stać się też dobrym punktem do rozpoczęcia rozmowy o przeżytych przez Ciebie podróżach i przygodach.

Inne drobne akcenty dekoracyjne

Wnętrze salonu można wypełnić na różne sposoby. Jeżeli całość jest już niemalże gotowa, ale wciąż czegoś Ci brakuje, zastanów się nad wprowadzeniem do pomieszczenia takich dekoracji jak rośliny ozdobne, świece czy obrazy. Ciekawymi dekoracjami do salonu na ścianę będą też trójwymiarowe rzeźby z drewna lub metalu. Do ozdobienia ściany możesz wykorzystać też lustro w ciekawym kształcie np. przypominające Słońce. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić w drugą stronę. Zbyt wiele dekoracji może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się zagracone i zacznie przytłaczać domowników oraz gości. Podczas urządzania salonu spróbuj zachować zdrowy umiar, a jeżeli masz z tym trudności, poradź się kogoś znajomego lub specjalisty w aranżacji wnętrz.