Klamka stanowi jeden z ważniejszych elementów okna, który odpowiada nie tylko za sprawność otwierania, ale również bezpieczeństwo. Istotne jest także, aby styl wykonania i barwa pasowały do danego wnętrza. Nie można również zapominać, że nieco inne klamki pasują do wnętrz domowych i komercyjnych. Szeroki wybór klamek można znaleźć na stronie Klamki-Drzwiowe.pl.

Bezpieczna klamka okienna

Jeśli okno znajduje się nisko lub jest oknem balkonowym, niezbędne wydaje się zabezpieczenie go przed włamaniem. Montaż szyby antywłamaniowej oraz solidnych ram okiennych to dobre pomysły, jednak niezwykle istotną rolę w tej kwestii odgrywa również klamka. Powinna ona uniemożliwiać przesunięcie od zewnątrz okucia okna. Tego rodzaju zabezpieczenie zapewnia opatentowany przez firmę HOPPE system SECUSTIK. Wyposażona jest w niego niemal każda klamka okienna na Klamko-Drzwiowe.pl.

Bezpieczeństwo dziecka

Warto pomyśleć również o zabezpieczeniu okien przed dziećmi. Rzecz w tym, aby maluch samodzielnie nie otworzył okna ani drzwi balkonowych. W tym celu można zamontować klamkę zamykaną na klucz. Bardzo często jest ona wykorzystywana w szkołach i przedszkolach.

Klamka w dobrym stylu

Dopasowanie klamki do wnętrza również jest ważną kwestią. Obecnie elementy te są dostępne w różnych kolorach oraz wykonywane z rozmaitych materiałów. Metalowa klamka na Klamki-Drzwiowe.pl przeznaczona jest głównie do nowoczesnych wnętrz, w których dominują surowe kolory. Ponadto, stalowe klamki, ze względu na dużą wytrzymałość doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie elementy te są mocno eksploatowane.

Częstym wyborem klientów są również klamki plastikowe. Pod względem estetycznym nie ustępują one zwykle klamkom metalowym, natomiast ich ceny są o wiele niższe. Plastikowa klamka na Klamki-Drzwiowe.pl jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych.

Dodatkowe funkcje klamek okiennych

Przed dokonaniem zakupu zawsze warto sprawdzić, czy dana klamka okienna na Klamki-Drzwiowe.pl posiada dodatkowe, jednak często bardzo potrzebne funkcje. Przede wszystkim, przekładnia klamki powinna umożliwiać korzystanie z mikrowentylacji. Dzisiaj większość użytkowników bardzo ceni sobie tę funkcję okna. Daje ona możliwość wpuszczenia do pomieszczenia świeżego powietrza nawet wtedy, gdy na zewnątrz wieje silny wiatr lub pada deszcz. Natomiast zimą, często jest to jedyny sposób, aby wywietrzyć mieszkanie. Ponadto, dobra klamka jest zabezpieczona przed promieniami UV. Ze względu na swoje położenie, grozi jej bowiem wyblaknięcie wywołane oddziaływaniem promieni słonecznych.