Artykuł sponsorowany

Garaże blaszane stanowią nie tylko bardzo dobre miejsce do przechowywania samochodu osobowego. Są wykorzystywane także jako schowki na materiały budowlane, opał, narzędzia lub akcesoria potrzebne do pielęgnacji ogrodu. Osiągnięcie tak dużej funkcjonalności jest możliwe tylko wtedy, kiedy inwestor wybierze odpowiednio dopasowaną konstrukcję.

Rozmiar

Pierwszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest rozmiar. Ten standardowy wynosi 3×5 m i jest dopasowany do garażowania jednego samochodu osobowego. Producenci oferują też garaże dwustanowiskowe oraz wersje przeznaczone dla samochodu i roweru, motoru lub innego, podobnego im pojazdu. Na rynku pojawia się również coraz więcej konstrukcji garażowych z dodatkową wiatą.

Oprócz wymiarów samego garażu, ważne są też parametry bramy. Ta nie powinna mieć mniej niż 2,3 m szerokości w świetle oraz 2 m wysokości.

Rodzaj materiału

Blaszane garaże wykonane są zazwyczaj z ocynkowanej blachy trapezowej w kolorze stalowym. Bardziej wymagający inwestorzy mogą wybrać jedną z kilkunastu wersji kolorystycznych blachy, która pokryta jest farbą akrylową lub, bardzo modną w ostatnim czasie, okleiną drewnopodobną.

W wersji podstawowej garaże blaszane zwykle nie są ocieplane, ale warto pomyśleć o wykonaniu tego ocieplenia samodzielnie lub zamówieniu wersji z ociepleniem zamontowanym przez producenta. Drugi sposób jest droższy niż pierwszy, jednak może okazać się bardziej efektywny, szczególnie, jeśli garaż został zbudowany z płyt warstwowych, pomiędzy którymi znajduje się styropian.

Funkcjonalność blaszanego garażu

Zalety garaży blaszanych decydują nie tylko o funkcjonalności tych konstrukcji, ale również o ich szerokim zastosowaniu. Chociaż zostały stworzone jako alternatywa dla garaży murowanych, to można je wykorzystywać do wielu innych celów, niż garażowanie samochodu. Należy jednak pamiętać, że przechowywanie w garażu blaszanym innych pojazdów lub rzeczy, wymaga dostosowania warunków wewnątrz konstrukcji oraz ewentualnego zamontowania odpowiednich zabezpieczeń.

źródło: https://www.maritom.pl/