Najprostsze instalacje dzwonkowe są tanie, jednak ich funkcjonalność jest bardzo mocno ograniczona. Sprawdź, co możesz zrobić dla swojego bezpieczeństwa.

Jaki domofon wybrać? Najważniejsze pytania, które musisz sobie zadać

Wybór domofonu wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak może się to wydawać. Pamiętajmy, że jest to przedmiot niezwykle istotny z perspektywy naszego bezpieczeństwa, ale i wizerunku. Pierwsze wrażenie jest szczególnie istotne, a domofon lub dzwonek z definicji powinny być elementem pierwszego kontaktu gościa z naszym domostwem. Dlatego warto zadbać o to, aby taka instalacja dobrze o nas świadczyła. Modne, eleganckie dzwonki i domofony wykazują jednocześnie wysoki poziom funkcjonalności. By praktyczne zastosowanie szło w parze z nowoczesnym wzornictwem, nie potrzeba wiele. Wystarczy stawiać na produkty renomowanych marek i dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb. By Ci to ułatwić, prezentujemy typy domofonów i dzwonków, wraz z ich zastosowaniami.

Oto rodzaje dzwonków i domofonów, z którymi możesz się spotkać w trakcie wybierania idealnego rozwiązania dla Twojego domu

Jakie dzwonki można spotkać na rynku?

Przewodowy – jego zaletą jest to, że nie trzeba w nim wymieniać żadnych baterii, zasilany jest siecią elektryczną w domu. Z dostępnych na rynku propozycji warto wyszczególnić gongi elektromechaniczne. Przewodowe dzwonki oferują sporą niezawodność, mogą być jednak nieco trudniejsze w montażu.

Bezprzewodowy – są to modele zdecydowanie łatwiejsze w montażu. Są również dosyć niezawodne. Zewnętrzny dzwonek łączy się za pomocą sieci radiowej z odbiornikiem wewnątrz pomieszczenia. Zasięg pracy takiego dzwonka jest jednak ograniczony – wynosi on do około 100 metrów. Dzwonki bezprzewodowe mogą być zasilane bateryjnie – wówczas akumulator trzeba wymieniać co kilkanaście miesięcy lub kilka lat, lub bezbateryjnie – wykorzystuje wówczas energię kinetyczną, która powstaje w trakcie naciśnięcia.

Jaki domofon wybrać?

Domofon standardowy audio – to rozwiązanie bardzo podstawowe, dosyć tanie i stosowane powszechnie. Transmisja pomiędzy słuchawką, mikrofonem i głośnikiem dotyczy jedynie dźwięku. Pozwala na rozpoznanie osoby pragnącej nas odwiedzić po jej głosie, jednak nigdy nie mamy 100% pewności co do tego, czy np. faktycznie wykonuje daną funkcję.

Wideodomofon – tego typu model łączy się z monitorem wewnątrz domu. Z zewnątrz dostępna jest kamera, która dostarcza umiarkowanie dobrej jakości obraz. Pozwala to na rozpoznanie osoby idącej, przyjrzenia się jej strojowi, a także zarejestrowanie twarzy. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bezpieczniejsze, ale z oczywistych względów droższe.

Poszukujesz pomysłów na dzwonek lub domofon do domu jednorodzinnego?

Dzwonek lub domofon to swego rodzaju wizytówka. To pierwszy kontakt gościa z Twoim wnętrzem. Dlatego warto zadbać o jego zaawansowanie i dobrą prezentację. Dzwonek lub domofon powinien wyróżniać się przede wszystkim funkcjonalnością, ale warto postawić na nowoczesną estetykę. Współczesne modele od renomowanych marek dostarczają bardzo ciekawe rozwiązania wizualne.

Dalej zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając domofon do domu jednorodzinnego? Pamiętaj o tym, że każde rozwiązania powinny być dobierane zgodnie z potrzebami danego wnętrza. Jeśli pragniesz postawić na produkty wysokiej klasy, warto postawić na domofony i dzwonki marki ZAMEL. To produkty doskonałej jakości, które dostępne są w przeróżnych wariantach – domofony audio, domofony wideo, dzwonki przewodowe, dzwonki bezprzewodowe – spełniają one potrzeby każdego wnętrza, a oferta jest na tyle szeroka, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.