Artykuł sponsorowany

Kontenery sanitarne powstały z myślą o miejscach, w których zachodzi konieczność zorganizowania tymczasowego dostępu do toalety lub łazienki. Sprawdzają się na budowach, biwakach, w ośrodkach wypoczynkowych i przy parkingach – wszędzie tam, gdzie ludzie przebywają przez dłuższy czas, a tradycyjna łazienka nie została wygospodarowana. Sprawdź, czym charakteryzuje się kontener sanitarny i na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Gdzie można kupić lub wynająć kontenery sanitarne? Na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się tego typu pośrednictwem. Podobną usługę oferuje również producent kontenerów G-CON.

Rodzaje kontenerów sanitarnych

Kontenery dzielą się na kilka różnych wariantów – poza kontenerami sanitarnymi możesz wybrać także wynajem kontenerów biurowych czy mieszkalnych. Z kolei w obrębie kontenerów sanitarnych wyróżnia się dwa rodzaje kontenerów: damskie i męskie. Pierwsza wersja wyposażona jest w toalety, umywalki i lustra z podświetleniem ułatwiającym poprawienie lub zrobienie makijażu. Standardem jest system audio, klimatyzacja i oświetlenie. W męskich kontenerach dodatkowo zainstalowane są pisuary. W zależności od potrzeb użytkowników można uwzględnić również dodatkowe wyposażenie kontenera sanitarnego, na przykład kabiny z natryskiem.

Kontenery sanitarne – z czego się składają?

W kontenerach sanitarnych znaleźć można wyposażenie różnego typu – jak choćby opisane w punkcie wyżej. Oprócz tego możesz wykorzystać warianty mieszane, na przykład z zapleczem kuchennym. Podobnie jak kontenery biurowe, także i sanitarne są wyposażone we wszelkie niezbędne instalacje, oświetlenie, bojler z ciepłą wodą – wszystko, co niezbędne, by zagwarantować wygodę korzystania.

Jeszcze do niedawna kontenery były traktowane po macoszemu – raczej jako element wyposażenia placów budowy, o czym przeczytasz na wykonczony.pl. Dzisiaj są powszechnie stosowane na terenach organizacji imprez masowych, polach namiotowych, różnego typu wydarzeniach plenerowych. Są funkcjonalne i bardzo wygodne, a ich wynajem nierzadko oznacza atrakcyjne ceny.

Zalety kontenerów

Poza tym, że kontenery są funkcjonalne i bardzo praktyczne mają jeszcze jedną istotną zaletę: modułowość. Możesz wykorzystać je w roli elementów wolnostojących, ale także – w razie potrzeby – rozbudowywać, dopasowując do specyfiki danej sytuacji. Jeśli ustawisz je obok siebie, zyskasz więcej pomieszczeń sanitarnych. Na rzecz przestrzeni można także zrezygnować z bocznych ścianek.