Nowoczesne trendy dotyczące współczesnych powierzchni mieszkalnych bazują na rozwiązaniach pozbawionych niewielkich, zamkniętych przestrzeni. Otwarte wnętrza są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale sprawiają jednocześnie, że nasze otoczenie sprzyja rodzinnym spotkaniom i integracji z domownikami. Właśnie dlatego, współcześnie nikogo już nie dziwi połączenie kuchni i jadalni. Jeśli marzysz o takim rozwiązaniu we własnym domu, to z poniższego artykułu dowiesz się, jak zrobić to najlepiej!

Dwa w jednym

Jadalnia często nazywana jest sercem każdego domu. W końcu to właśnie tutaj wszyscy domownicy spotykają się podczas wspólnych posiłków. Obiad to najlepszy moment na spędzenie czasu z ukochaną rodziną, z którą niejednokrotnie widzimy się wówczas pierwszy raz od rana. Łącząc kuchnie ze wspomnianym pomieszczeniem, zyskujesz gwarancję, że nawet jako gospodarz przygotowujący posiłek, nie będziesz odizolowany od pozostałych mieszkańców. Zalety rozwiązania z pewnością są już dla Ciebie jasne, dlatego przejdźmy do realizacji takiego pomysłu aranżacyjnego. Pierwszym etapem, jaki proponujemy podjąć, jest wizualne rozplanowanie przestrzeni. Choć docelowo chcemy, aby pomieszczenie było jedno, to warto podzielić wybraną przestrzeń na dwie odrębne strefy – kuchenną i jadalnianą. Zalety takiego układu wiążą się z wygodą i ergonomią późniejszego funkcjonowania.

Wybierz motyw przewodni

Minimalizm w aranżacji wnętrz jest niesłabnącym trendem. My także rozkochaliśmy się na dobre w prostocie dotyczącej sposobów urządzania domowych powierzchni. Właśnie dlatego, jeśli wciąż poszukujesz stylu, który byłby motywem przewodnim dla Twojej nowoczesnej jadalni z kuchnią, to polecamy Twojej uwadze dekor skandynawski. Pochodząca z północnej Europy stylistyka bazuje na funkcjonalnych rozwiązaniach meblarskich i przestrzennych. Określenie dominującej tematyki znacznie ułatwia późniejsze poszukiwanie mebli. Warto jednak podkreślić, że współczesne rozwiązania aranżacyjne bazują na łączeniu różnych, często bardzo odmiennych dekorów. Jeśli zdecydujesz się na wspomniany przez nas styl z chłodnej północy, nie oznacza to, że musisz rezygnować z modnych hokerów do kuchni. Wymarzone krzesła świetnie zaprezentują się we wnętrzu pełnym jasnych dodatków, a ponadto, staną się ciekawym wizualnie, nieoczywistym akcentem.

Pomysł na kuchnie z jadalnia – YourHomeStory.com.pl

Miejsce pełne inspiracji

Kolejny etap to czysta przyjemność. Twoja nowoczesna jadalnia z kuchnią wymaga już tylko dobrania stylowego umeblowania. Poszukiwania wysokiej klasy elementów wyposażenia domowych wnętrz polecamy rozpocząć od sklepów internetowych. W porównaniu do klasycznych, stacjonarnych marketów, internetowe miejsca sprzedaży mogą pochwalić się znacznie bardziej zróżnicowanym i rozbudowanym asortymentem. Doskonałym przykładem jest YourHomeStory.com.pl, polski producent i dystrybutor mebli krajowych i zagranicznych. Sklep oferuje szeroki wybór stołów do jadalni, krzeseł tapicerowanych i innych, niezbędnych elementów umeblowania. Co więcej, oferowane produkty znakomicie wpisują się w różne typy modnych dekorów. W asortymencie bez problemu znajdziesz klasyczny stół do jadalni w proponowanej przez nas, skandynawskiej stylistyce, ale także typowo nowoczesne modele, takie jak modne hokery do kuchni.