Fot. Thermomix

Zdrowsze, tańsze i wcale nie tak bardzo pracochłonne, jak sądzi wielu z nas. Posiłki przygotowywane w domu pomogą nam zrównoważyć dietę i domowy budżet, dając jednocześnie okazję do ciekawych, kulinarnych eksperymentów. Z pomocą szefom domowych kuchni przychodzą nowoczesne rozwiązania z zakresu AGD, takie jak wielofunkcyjne urządzenie kuchenne Thermomix.

I tanio, i wykwintnie
Dużą przewagą posiłków przygotowywanych w domu nad daniami spożywanymi w restauracji jest niewątpliwie ich cena. Rezygnując ze stołowania się na mieście, możemy zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych w skali roku! Nie musi to wcale oznaczać nudy w naszym jadłospisie. Wręcz przeciwnie – będąc w restauracji, mamy możliwość wyboru tylko spośród potraw zawartych w karcie dań. Kiedy gotujemy sami, ograniczenia co do zróżnicowania posiłków są dużo mniejsze. Za pomocą wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego Thermomix w mniej więcej 15 minut przygotujemy np. gazpacho z Andaluzji. Do przyrządzenia sześciu porcji będziemy potrzebować kilograma pomidorów, warzyw, takich jak czosnek, papryka, cebula i ogórki, a także oliwy z oliwek i przypraw. Koszt przygotowania tego dania dla sześciu osób z pewnością będzie dużo niższy, niż gdybyśmy chcieli zamówić je w restauracji. Jednak za pomocą Thermomixa przyrządzimy nie tylko pyszne zupy, daje on o wiele więcej możliwości: od stanowiących bazę dla innych potraw bulionów i przypraw, przez desery, sosy, sałatki czy napoje, po skomplikowane wypieki i dania główne.

I zdrowo, i wygodnie
Przygotowując posiłek w domu, dokładnie wiemy, jakich składników używamy. Sami decydujemy, ile dodamy cukru, soli, czy jak tłustą potrawę chcemy przygotować. Łatwiej w ten sposób kontrolować swoją dietę, niezależnie od tego, czy zależy nam na zgrabnej sylwetce, mamy szczególne wymagania wynikające np. z alergii pokarmowych, czy też po prostu chcemy się zdrowo odżywiać. Częstą przyczyną, dla której mimo to wolimy się stołować na mieście, jest fakt, że przygotowanie posiłków w domu wydaje się nam czasochłonne. Jednak z Thermomixem ten problem nas nie dotyczy, gdyż większość niezbędnych czynności wykona on za nas. Wśród dwunastu funkcji urządzenia wyróżnić możemy m.in. wyrabianie ciasta, emulgowanie, gotowanie czy miksowanie. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja gotowania na parze – dzięki niej przygotujemy pyszne, niskokaloryczne potrawy z warzyw, ryb czy mięsa. Gotowanie z Thermomixem jest szybkie, mało pracochłonne i pozwala na przygotowanie nawet bardzo skomplikowanych dań bez niepotrzebnego brudzenia naczyń.
Więcej informacji na temat urządzenia na stronie www.thermomix.pl
Cena – 4 175 zł.