MTD Corporate LogoGrupa MTD, czyli „Modern Tool and Die Company”, z siedzibą w Cleveland, Ohio jest jednym z największych producentów zmechanizowanych urządzeń ogrodniczych. MTD Products Inc. rozpoczęła działalność w 1932 r. i do dziś jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Fabryki grupy MTD znajdują się w USA, Europie, Azji i Kanadzie. Grupa korzysta z wsparcia globalnej sieci dealerów działających w myśl filozofii korporacji, bazującej na poświęceniu, uczciwości i kompleksowej obsłudze klienta. W wyniku nieustającego rozwoju firma MTD przejęła kilku producentów sprzętu ogrodniczego z wieloletnimi tradycjami, takich jak Gutbrod, Yard Man czy też niemieckiego potentata, markę Wolf-Garten. MTD dzisiaj to jakość i tradycja, serwis i partnerstwo – gwarancja dobrej relacji z użytkownikiem sprzętu, innowacyjności i dbałości o klienta.
W 2002 r. została powołana do życia spółka MTD Poland. Od momentu założenia firma pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym. Główna siedziba MTD Poland znajduje się w Orlu koło Wejherowa. W związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa w roku 2006 rozpoczęła się budowa nowego centrum dystrybucji produktów gotowych w Gościcinie Wejherowskim. Nowy budynek został oddany do użytku w 2009 r. W efekcie reorganizacji infrastruktury firmy dystrybucja produktów gotowych odbywa się wyłącznie z nowo powstałego magazynu w Gościcinie Wejherowskim, a w głównej siedzibie firmy w Orlu znajduje się magazyn części zamiennych oraz serwis centralny. W roku 2010 powstał sklep firmowy MTD Poland.

MTD_Brand_LogoMTD Amerykańska marka zmechanizowanych urządzeń ogrodniczych dla klientów indywidualnych. Obejmuje szeroki asortyment urządzeń do praktycznie wszystkich możliwych prac ogrodowych. Właściciele ogrodów mają szeroki wybór różnych produktów, które łączy duża moc, wytrzymałość i trwałość oraz łatwa obsługa.