Urządzasz łazienkę i nie masz na nią pomysłu? Sprawdź zatem, jakie trendy w aranżacji łazienek są obecnie najmodniejsze. Elementy retro, skrawek miejskiej dżungli lub ponadczasowy minimalizm może okazać się idealnym rozwiązaniem do twojego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które raz wykończone, służy przez wiele lat. Remont wnętrza jest kosztownym przedsięwzięciem, dlatego właśnie tak ważne jest, aby dobrze przemyśleć wystrój i elementy wyposażenia pomieszczenia. Jeśli szukasz inspirujących pomysłów na wykończenie swojej łazienki, sprawdź jakie są aktualnie najmodniejsze trendy w wystroju tego pomieszczenia.

Prysznic bez brodzika

Minimalizm to uniwersalna estetyka, która dobrze łączy się z różnymi wnętrzarskimi stylami. Nic dziwnego, że właśnie rozwiązania architektoniczne o nieskomplikowanej formie cieszą się takim powodzeniem. Jednym z takich minimalistycznych elementów jest prysznic bez brodzika, czyli z zamontowanym odpływem liniowym, znajdującym się bezpośrednio w posadzce. W takim przypadku podłoga w kabinie prysznicowej jest wyłożona kafelkami, co pozwala nie tylko na osiągnięcie eleganckiego efektu, ale również na optyczne powiększenie wnętrza, ponieważ powierzchnia posadzki nie jest ograniczona brodzikiem.

Taki rodzaj prysznica jest trudniejszy do wykonania, niż klasyczny brodzik, ponieważ elementy odpływu są wpuszczane w posadzkę. Jeśli twoja łazienka znajduje się na piętrze, należy ocenić czy wkucie odpływu w posadzkę, nie uszkodzi konstrukcji stropu.

Szczypta retro

Design z lat 50. i 60. Ubiegłego wieku wraca do łask. W salonach w stylu retro królują krzesła patyczaki oraz fotele z tamtych czasów. Podobnie jest w aranżacji łazienek – zamiast typowej zabudowy pod umywalkę możesz wybrać szafkę w stylu PRL-u. Ten drewniany i wykończony na wysoki połysk mebel będzie wyglądał doskonale w połączeniu z białą umywalką nablatową.

Bloom – idealne farby do mebli

Fot. Libéron

Urban Jungle

W mediach społecznościowych coraz więcej zdjęć jest opatrzonych komentarzem „urban jungle”. Odnoszą się one do aranżacji wnętrz, w których królują rośliny, tworząc małe dżungle w środku wielkich miast. Trend ten znajduje szczególne zastosowanie w aranżacji łazienek, które są wyjątkowo dobrym miejscem do uprawy egzotycznych roślin. Dlatego jeśli szukasz recepty na modną łazienkę, zamień pomieszczenie w miejską dżunglę. Donice z roślinami mogą stać na półkach, podłodze, czy zwisać z podwieszanych koszy – zasada w tym przypadku jest tylko jedna – im więcej, tym lepiej.

W pomieszczeniu najlepiej będą rosły rośliny dobrze znoszące wysoki poziom wilgotności oraz wysokie temperatury, czyli np. difenbachia, skrzydłokwiat, różne odmiany storczyków, zielistka, fikusy i wiele innych.

Czarno-biała podłoga

Klasyczny duet kolorystyczny, któremu hołdowała sama Coco Chanel, jest doskonałą receptą na wykończenie eleganckiej podłogi łazienkowej. W ofercie producentów znajdziesz wiele atrakcyjnych płytek utrzymanych w takiej tonacji, od prostej mozaiki, przez eleganckie heksagony, aż po marokańskie wzory. Czarno-biała podłoga doskonale łączy się z różnymi dodatkami, dlatego stwarza idealne tło dla wnętrzarskich eksperymentów z aranżacją wnętrz.