Fot. Black+Decker

Nowa seria uniwersalnych wyrzynarek Black+Decker została zaprojektowana specjalnie dla majsterkowiczów. Urządzenia wyposażono w ulepszone podzespoły, pozwalające na wycinanie dekoracyjnych kształtów, przyspieszając pracę i ułatwiające obsługę. Nowe możliwości najlepiej pokazuje model KS901SEK.Nowatorskie wyrzynarki Black+Decker

W życiu ważne jest, aby spełniać marzenia. A jeżeli można za jednym zamachem uszczęśliwić i siebie i obdarowaną osobę to… na co jeszcze czekać? Nowe wyrzynarki Black+Decker pozwolą na realizację najróżniejszych pomysłów i dobrą zabawę podczas tworzenia drewnianych dzieł sztuki. Od dziś najtrudniejsze będzie wymyślenie koncepcji i rysowanie szablonów. Przy reszcie pracy pomogą nowe wyrzynarki Black+Decker. Umożliwią na przykład wycięcie drewnianej zabawki – słonika.

Nowatorskie wyrzynarki Black+DeckerDo realizacji projektu potrzebna będzie sklejka o grubości 18 mm o wymiarach 120 x 120 cm, ołówek, kilka kartek papieru, miejsce do cięcia i papier ścierny. Najpierw za pomocą ołówka należy narysować szablon. Po odrysowaniu konturów sięgamy po wyrzynarkę KS901SEK i za pomocą funkcji AutoSelect™ wybieramy opcję cięcia po linii krzywej, a następnie zaczynamy uważnie ciąć. Po wycięciu kształtów wystarczy przeszlifować elementy, by usunąć wszystkie zadziory, złożyć je i skleić, a potem zapytać pociechę, jak chce pomalować swój nowy nabytek. Prawda, że proste? Instrukcję wykonania słonika na biegunach zainteresowani znajdą na stronie internetowej producenta w tym miejscu.

Nowatorskie wyrzynarki Black+DeckerNowa wyrzynarka Black+Decker KS901SEK za pomocą intuicyjnego przełącznika AutoSelect® dostosowuje prędkość brzeszczotu do wycinania linii prostych, łamanych i krzywych w różnych materiałach: drewnie, metalu, PCW, pod kątami 0°, 22,5° lub 45°. Zapewnia przy tym dobrą widoczność miejsca cięcia dzięki diodzie LED, wydmuchowi powietrza tuż przy brzeszczocie oraz specjalnie skonstruowanemu pałąkowi osłonowemu. Urządzenie pozwala na długą pracę – charakteryzuje się najniższym poziomem wibracji w swojej klasie, ma także ogumowane, miękkie uchwyty. Jest kompatybilne z uchwytami typu T i U, brzeszczoty można wymieniać beznarzędziowo.

Nowatorskie wyrzynarki Black+DeckerModel KS901SEK ma moc 620 W, ma funkcję blokowania włącznika, cięcia w odchyleniu od pionu, kabel długości 2 m. Wyrzynarka sprawdza się przy majsterkowaniu i remontach: przyda się podczas układania desek, usuwaniu starej i układaniu nowej podłogi, wykonywaniu mebli, cięciu laminatu, półek, metalu oraz wycinaniu dekoracyjnych kształtów. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z walizką transportową, brzeszczotem do cięcia drewna i brzeszczotem do precyzyjnego cięcia prostego. Cena – 369 zł.

Nowa gama wyrzynarek Black+Decker obejmuje w sumie 8 modeli. Produkty dostępne są już w sklepach narzędziowych oraz marketach budowlanych na terenie całego kraju.