Masz własny ogród, działkę pod miastem, a może chcesz ozdobić skwerek miejski? W każdym takim miejscu na pewno znajdzie się wolna przestrzeń na postawienie altanki.

Trwałe, estetyczne, praktyczne altany ogrodowe tworzy Wood&Play, polski producent altan ogrodowych, domków letniskowych, narzędziowych i nie tylko.

Altanka na działce

Działka za miastem jest doskonałym miejscem na weekendowy wypoczynek. Wiele osób lubi pracę w ogródku, pielenie, koszenie trawy, grillowanie przy swojej własnej altance. Nawet niewielki drewniany daszek może doskonale sprawdzić się w ogródku działkowym. Jeśli na działce spędzasz pogodne dni i nie masz wiele miejsca na duży domek, możesz wybrać zupełnie prostą altankę drewnianą. Altana Merida to nieskomplikowana, ale trwała konstrukcja pozbawiona ścianek.

Daszek czterospadowy oparty na stabilnych podstawach, doskonale jednak ochroni przed deszczem i słońcem. Ścianki można dowolnie zabudować, na przykład pergolą lub płotkiem, można całą konstrukcję ustawić w rogu działki albo pozostawić otwartą przestrzeń. To rozwiązanie bardzo ekonomiczne, a jednocześnie znacznie trwalsze niż namiot ogrodowy i nie wymaga rozkładania za każdym razem, gdy chcesz korzystać z własnej działki. Pod taką altaną zmieści się niewielki stół z krzesłami. Jeśli jednak chcesz komplet: altanę ogrodową ze stołem i miejscem do siedzenia, możesz wybrać model Konwalia lub inny zestaw od Wood and Play, który składa się z daszku, ścianek, siedzisk oraz stolika. To idealne rozwiązanie nie tylko na małą działkę, ale także do ogrodu czy parku.

Fantastyczną propozycją na działkę jest także niewielka, ale niezwykle efektowna Lilia. Ta romantyczna, kunsztownie wykonana zabudowa ogródka chroni przed słońcem oraz deszczem, a jej piękno tkwi w licznych, wykonanych z pomysłem detalach. Znajdziemy tutaj rzeźbienia na słupach i w ozdobnym wieńcu, a ażurowe panele dodają jej lekkości. Altany na działkę można dowolnie zaaranżować. Klient Wood and Play przy zakupie wybiera m.in. kolor drewna, pokrycia dachu, a nawet dodatki w postaci drewnianych donic. Altana jest więc przygotowywana na indywidualne zamówienie.

Miejsce do grillowania za domem

Ogromnym szczęściem mogą pochwalić się wszyscy właściciele przestronnych ogrodów za domem. Duży zielony teren służy do zabawy, odpoczynku, grillowania, często jest miejscem odwiedzanym przez gości, dlatego warto go wykorzystać i postawić w nim altanę ogrodową, z której można korzystać niezależnie od pogody.

Chaber, duża, zadaszona altana 4 × 4 m pomieści sporej wielkości stół z krzesłami i jest niezwykłą ozdobą ogrodu. Producent wykonał ryflowane słupy, szeroką deskę okapową i zastosował półokrągłe podpory dachu, dzięki czemu całość wygląda niezwykle elegancko. To altana, której nie można odmówić uroku. Ponieważ altana nie posiada podłogi, doskonale sprawdzi się tam, gdzie już istnieje jakiś podest lub gdzie wykonano wylewkę.

Bardzo ciekawą, nowoczesną i przestronną propozycją do ogrodu o dużej powierzchni może być także Hortensja. Altana Hortensja to harmonijne połączenie przestronnej altanki z zadaszeniem, składziku na narzędzia oraz na drewno kominkowe lub do ogniska. Altana ma niesymetryczną bryłę, kunsztowne wykończenie podpór i podobnie jak inne produkty polskiego producenta może być wykonana w wybranym kolorze. Jedno rozwiązanie pozwala zastąpić szopkę, altanę grillową i wiatę na drewno, wygląda estetycznie, spójnie i znakomicie prezentuje się w zielonym otoczeniu ogrodu.

Romantyczna altanka do parku

Altanka ogrodowa nie musi stać tylko w prywatnym ogrodzie. Z powodzeniem można domki i altanki polskiego producenta wykorzystać w miejscach publicznie dostępnych, takich jak leśne parkingi, skwery i parki miejskie. Przestronna altana Róża doskonale wpasuje się w przestrzeń ogrodu, działki, ale fantastycznie wygląda także wśród parkowych drzew. Osłania przed deszczem i słońcem podczas spacerów, gwarantuje miejsce do siedzenia. Można wykorzystać ją w przestrzeni miejskiej, w której mieszkańcy chętnie grillują, organizują pikniki i spędzają wiosenne oraz letnie popołudnia.

Polski producent drewnianych altanek

Drewniane nowoczesne altany ogrodowe produkowane przez Wood&Play to precyzyjnie wykonane daszki na wspornikach albo bardziej zabudowane domki, które można zamówić w wybranej wersji kolorystycznej. Cała firma, łącznie z zakładem produkcyjnym, sklepami stacjonarnymi i sklepem internetowym znajduje się w Polsce, dlatego jest wsparciem dla lokalnej gospodarki i daje pracę wielu rzemieślnikom i fachowcom – od projektantów, po sprzedawców. Marka udowadnia od lat, że wysokiej jakości produkty zawsze znajdą nabywców, a altany ogrodowe z drewna można kupić nawet przez Internet, ciesząc się z możliwości wypoczywania pod pięknym, doskonale wykonanym dachem.