Tradycyjne materiały wykończeniowe, jak rozmaite rodzaje drewna, nigdy nie wychodzą z mody, choć zmienia się ich zastosowanie. W przypadku drewna mieliśmy już do czynienia z modą na góralszczyznę, kiedy to mieszkania w miejskich budynkach wielorodzinnych niemal w całości wykańczane były parkietami oraz boazerią na podobieństwo zakopiańskich chat. Przeszliśmy też etap zachłyśnięcia się drewnem egzotycznym, które doskonale pisywało się w trendy etniczne czy – wywodzącą się ze starożytności praktykę planowania przestrzeni – feng shui. Jednak drewno jest surowcem wymagającym. Trzeba je pielęgnować i poddawać okresowej konserwacji.

Tym, co pociąga nas w drewnie najbardziej, jest jego naturalne pochodzenie, zapach oraz struktura – widoczne słoje sęki, rysy i pęknięcia czynią ten materiał nie tylko bardzo atrakcyjnym wizualnie, ale i unikatowym. Jeśli jednak z różnych powodów nie możemy pozwolić sobie na drewnianą podłogę z sosnowych desek, a deski z drewna egzotycznego są poza naszym zasięgiem finansowym, wcale nie musimy rezygnować z marzeń o podłodze w charakterystyczny wzór. Ceramiczne płytki drewnopodobne, w tym płytki podłogowe panelowe – jeszcze udatniej imitujące deski – to doskonałe rozwiązanie do kuchni, łazienki czy salonu.

Jasne duże kafle – kuchnia doskonała

Kafelki podłogowe imitujące strukturę oraz wygląd drewna przyczynią się do stworzenia w kuchni przytulnej domowej atmosfery. Nawet jeśli planujemy kuchnię w stylu industrialnym, ten właśnie element jej aranżacji będzie idealnym kontrapunktem dla szkła i stali, sprawiając, że kuchnia nie będzie robiła wrażenia muzealnej ekspozycji. Wysokiej jakości gres drewnopodobny jest łatwy do utrzymania w czystości, co w kuchni jest szczególnie istotne. Jasne duże kafelki podłogowe optycznie powiększają przestrzeń, a ich charakterystyczny wygląd przywodzący na myśl naturalne drewno sprzyja tworzeniu domowej atmosfery. Dzięki panelowemu kształtowi płytek złudzenie estetyczne jest jeszcze większe – naprawdę można odnieść wrażenie, że stąpamy po deskach.

W kuchni szczególnie atrakcyjnie prezentują się płytki stylizowane na stare, popękanie, przetarte i odbarwione. Prawdziwe drewno pracuje na taki look latami. Kupując płytki drewnopodobne możemy od razy wybrać wersję vintage i precyzyjnie dopełnić wizerunek kuchni w styli old school.

plytki drewnopodobne

Płytki do łazienki i aranżacja w stylu eko

Glazura ścienna oaz gres podłogowy imitujące drewno pomogą stworzyć nowoczesną łazienkę lub pokój kąpielowy w stylu eko. Odporność na ekstremalne temperatury oraz wilgoć gwarantują, że wykończenie łazienki będzie trwałe i na długi czas zachowa swoje właściwości estetyczne. Drewnopodobne płytki łazienkowe sprawią, że zwykła łazienka zacznie przypominać domowe SPA. Ekologiczną stylizację wnętrza pomogą dopełnić także odpowiednie meble oraz ceramika i detale.

Imitacja drewna wprowadza do łazienki klimat przytulności oraz pomaga uczynić to właśnie pomieszczenie wyjątkowo atrakcyjnym dla osób, które chcą odprężyć się podczas długiej kąpieli. Płytki drewnopodobne do łazienki przywodzą na myśl fińską saunę czy rosyjską banię. Już sama świadomość, że łazienka urządzona jest w naszym ulubionym stylu, przyczynia się do tego, że dbamy o nią chętniej, niż o pomieszczenie urządzone według szablonowych standardów, nie zostawiających miejsca ani na oryginalne detale, ani na wyrafinowane stylizacje.

Salon z kominkiem

Odchodzenie od opalanych drewnem kominków przynosi w dużych miastach modę na kominki ekologiczne na bioetanol. Podłogowe płytki drewnopodobne doskonale nadają się do wykończenia podłogi w okolicy takiego kominka, który do złudzenia może przypominać ten tradycyjny. Nowoczesny salon z kominkiem może być więc pomieszczeniem, w którym uda nam się zrealizować dziecięce marzenia o bezpiecznej przytulnej przestrzeni z buzującym na palenisku żywym ogniem, a jednocześnie zachować najwyższe standardy ekologiczne. Salonowa podłoga, w całości lub częściowo zrobiona z kafli imitujących drewno to krok na drodze do stworzenia przestrzeni wspólnej, w której dobrze czuć się będą zarówno amatorzy nowoczesnych rozwiązań estetycznych, jak i tradycjonaliści.

wnetrze z plytkami drewnopodobnymi

Podsumujmy wszystkie zalety ceramicznych płytek drewnopodobnych:

  • są odporne są na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, uderzenia, zarysowania
  • bardzo łatwo utrzymać je w czystości
  • nie wymagają skomplikowanych i częstych zabiegów konserwacyjnych
  • idealnie imitują rozmaite gatunki drewna
  • dają możliwość stworzenia aranżacji w stylu eko, etno, vintage, old school
  • płytki stylizowane na stare, popękanie, przetarte i odbarwione do złudzenia przypominają stare deski – gdybyśmy chcieli taki efekt uzyskać na drewnianej podłodze, trzeba czekać latami
  • ceny płytek drewnopodobnych są znacząco niższe od cen podłóg drewnianych
  • kafelki imitujące drewno znajdują zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, a także na schodach i na zewnątrz (np. na balkonie)
  • imitacje drewna rodzimego oraz egzotycznego pozwalają na znalezienie płytek najbardziej odpowiadających naszym gustom

Wybieraj spośród wielu wzorów

Jeśli zdecydowałeś się na wybór płytek imitujących drewno, daj sobie czas na przyjrzenie się wielu wzorom i wersjom kolorystycznym. Duży wybór drewnopodobnego gresu znajdziemy w sklepie e-plytki.eu. Zaskakiwać może liczba faktur, kształtów oraz rozmiarów płytek. Dzięki tej różnorodności dobrać można płytki do każdego pomieszczenia oraz dowolnej aranżacji.
Znajdziemy tu płytki do kuchni, do łazienki,do salonu, a także na schody, balkony i tarasy. Wszystkie są równie wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a także łatwe w układaniu. Niełatwo więc będzie podjąć decyzję o wyborze konkretnego wzoru, warto jednak mieć pewność, że płytki, na które ostatecznie się zdecydujemy w pełni odpowiadają naszym potrzebom estetycznym. To w końcu inwestycja na lata, która powinna cieszyć oko jak najdłużej. Nowoczesne płytki drewnopodobne to fenomenalne nawiązanie do tradycji, które sprawdza się nawet w najmniejszym mieszkaniu.