Artykuł sponsorowany

Rolety rzymskie są interesującą alternatywą dla klasycznych firanek oraz zasłon. Mają za zadnie chronić prywatność mieszkańców ale świetnie sprawdzą się również w biurach i miejscach pracy.

Do wyboru jest bardzo dużo kolorów oraz poszczególne produkty mogą mieć również inne mechanizmy, dzięki temu każdy może wybrać produkt, który mu odpowiada. Bardzo dobrze chronią przed światłem słonecznym i dzięki wielu wariantom do wyboru mogą być eleganckim elementem wystroju wnętrza. Zależnie od wybranego wariantu rolety mogą zaciemniać lub przepuszczać światło. Materiał można zdejmować i prać.

Wygodny i praktyczny system łańcuszkowy

Jednym z najpopularniejszych zastosowań do rolet rzymskich jest mechanizm łańcuszkowy. Charakteryzuje się możliwością prostego ponoszenia i opuszczania rolety, posiada mechanizm, który ją blokuje na dowolnej wysokości. Dzięki temu systemowi realne jest zasłonienie jedynie wybranego obszaru okna. Niewątpliwą zaletą jest duża precyzja mechanizmu oraz prostota i niezawodność obsługi. Regulacja odbywa się poprzez pociągniecie za sznurek z koralikami zamontowany po prawej lub lewej stronie rolety. Oczywiście wybór strony zależy od preferencji klienta. Przy podnoszeniu lub opuszczaniu rolety długość sznurka się nie zmieni. W łańcuszkowym mechanizmie do rolet rzymskich aby ustawić roletę na wybranej wysokości wystarczy jedynie puścić pętlę i roleta sama się zablokuje. System ten sprawdzi się przy większych konstrukcjach oraz tych wysoko zawieszonych.

Zalety systemu sznurkowego

Rolety z zastosowanym mechanizmem sznurkowym są bardzo popularne i znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach i domach mieszkalnych. Dzieje się to za sprawą niewielkich wymiarów, niskiej wagi i stosunkowo niskiej cenie. W celu zmiany wysokości rolety należy najpierw zwolnić hamulec poprzez odpowiednie ustawienie sznurka, a następnie wybrać odpowiednią długość i zablokować sznurek. Długość sznurka zmniejsza się przy opuszczaniu rolety i zmniejsza przy podnoszeniu. Wszystkie mechanizmy do rolet rzymskich mają swoje wady i zalety, a wśród zalet systemu sznurkowego trzeba wspomnieć małe gabaryty konstrukcji i bardzo prosty, intuicyjny system obsługi z którym każdy bez większych problemów powinien sobie poradzić.

Mechanizmy do rolet rzymskich nie wymagają częstej i specjalistycznej konserwacji co pozwala na bezawaryjne użytkowanie przez bardzo wiele lat. Niezależnie od mechanizmu wybierając rolety zamiast firanek lub zasłon można być pewnym podjęcia dobrej decyzji.