Artykuł sponsorowany

Drewniane skrzynki mają niebywałą zalety, które przebiją wszelkie inne pojemniki wykonane z plastiku lub wikliny. Otóż drewno oprócz tego, że jest materiałem stabilnym, emanuje ciepłem, elegancją i naturalnością. Drewniana skrzynka potrafi złamać zimne aranżacje w pomieszczeniu i dodać nieco przytulności. Przy tym wszystkim ceny za skrzynkę wahają się do 13,00 do 20,00 zł, za wymiary 20 x 12 cm i 30 x 20 cm. Zatem w łatwy i tani sposób można udekorować dom i ogród. Poniżej kilka przykładów na wykorzystanie skrzynek w domu i ogrodzie, które w ostatnich latach wiodą prym w konstruowaniu mebli i dekoracyjnych akcesoriów do domu i ogrodu.

Regał na książki z drewnianych skrzynek

Weźmy pod lupę wymiary skrzynki 26x16cm, ze szczebelkami. To idealna podłużna skrzynka drewniana, która może służyć jako organizer na książki. Wystarczy, że połączysz skrzynki dłuższym lub/i krótszym bokiem. W ten sposób sam decydujesz, jak duży i szeroki będzie regał. Oprócz wpływu, jaki masz na kształt regału, dokonujesz wyboru co do koloru skrzynek. Możesz pozostawić je w ich naturalnym odcieniu drewna sosnowego lub pomalować, na przykład wcierając farbę w drewno. Uzyskujesz wówczas regał na książki w stylu shabby chic.

Regał na kwiaty ze skrzynek

Podobnie jak regał na książki, półka na kwiaty z drewnianych skrzynek to hit ostatnich lat. Łączysz skrzynki różnej wielkości ze sobą. Możesz też zamontować je do ściany. Piękne paprocie, sukulenty, kaktusy i inne zielone rośliny będą się pięknie prezentować w drewnianych skrzynkach. Oprócz kwiatów wstawić możesz na przykład kompozycje roślinne w słoiku, zdjęcia rodzinne do półki ze skrzynek. Kwiaty na balkonie? Skrzynka balkonowa na kwiaty to też nie jest problem. Polecamy wybrać mniejszej wielkości skrzyneczki i w każdej z nich zasadzić wybrane rośliny. W zależności od wielkości balkonu zaaranżować skrzynki w tak sposób, aby balkon stał się miłą przestrzenią do wypoczynku.

Skrzynki drewniane na zioła, owoce

Rusza sezon wiosennych porządków w domu i ogrodzie. Skrzynki drewniane mogą w tym skutecznie pomóc, aby zorganizować i udekorować wnętrza. Do drewnianej skrzynki pięknie wpasują się wysiane zioła. Dno skrzynki i jej boki warto wcześniej zabezpieczyć folią, tak aby nie drewno nie dostało wilgoci. Dodać wysokogatunkowej ziemi i wysiać zioła. Skrzynkę można trzymać w domu lub jeśli pogoda pozwala w ogrodzie, ewentualnie na balkonie. Jabłka, banany, gruszki i inne owoce również dobrze jest odpowiednio zorganizować. Drewniana skrzynka na stole w salonie spełni swoją funkcję jako pojemnik na owoce.

Jak łatwo zauważyłeś, ze skrzynek możesz stworzyć wiele przydatnych rzeczy do domu i ogrodu. Oprócz funkcji estetycznych skrzynki pozwalają na dobre zorganizowanie przestrzeni. Regały, organizery, kwietniki, pojemniki na owoce, kosmetyki, gazety to tylko kilka przykładów na to, jak wykorzystać drewniane skrzynki do domu lub w ogrodzie.