Artykuł sponsorowany

Łazienka to jedno z tych miejsc w domu, które brudzą się najszybciej. Osad zbierający się na umywalce oraz w toalecie czy zacieki na lustrze i kabinie prysznicowej są bardzo nieestetyczny. Czy istnieją jednak szybkie i skuteczne sposoby na czyszczenie łazienki? Podpowiadamy.

Efektywnie i ekologicznie

Podczas sprzątania mieszkania niezwykle ważne jest nie tylko skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, ale również stosowanie bezpiecznych dla organizmu środków. Łazienka, ze względu na bakterie zbierające się chociażby wewnątrz toalety, potrzebuje silnych dla zarazków, a jednocześnie łagodnych dla człowieka działań. Z tego względu tak istotne jest świadome i odpowiedzialne dobieranie produktów do czyszczenia, szczególnie, jeśli w domu mieszkają dzieci. Popularne detergenty mogą nie tylko podrażniać skórę, powodując różnorodne reakcje alergiczne, ale również negatywnie wpływać na nasz układ oddechowy.

Do sprzątania łazienki warto wybierać ekologiczne, biodegradowalne produkty, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Zaliczają się do nich np. środki czyszczące z serii Ludwik  Ekologiczny. Należy również pamiętać, by zawsze przechowywać je w miejscu znajdującym się poza zasięgiem dzieci.

Czyszczenie wanny i kabiny prysznicowej

Kamień, nieestetyczny osad z wody różnorodnych kosmetyków to problemy, z którymi musi sobie radzić każda gospodyni domowa. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się ich. Wystarczy zaopatrzyć się w Płyn do mycia kabin i innych powierzchni w łazience Ludwik Ekologiczny. Szybko usuwa wszelkie zabrudzenia, pozostawiając przyjemny zapach eukaliptusa i zielonej herbaty. Nie zostawia zacieków, a do tego sprawia, że czyszczona powierzchnia jest pięknie nabłyszczona. Dzięki wygodnemu rozpylaczowi ułatwia aplikację odpowiedniej ilości preparatu.

Zobacz: https://ludwikekologiczny.pl/plyn-do-mycia-kabin-prysznicowych-i-innych-powierzchni-w-lazience/

Mycie luster i szyb

W przypadku lustra każde, nawet najmniejsze zabrudzenie bardzo rzuca się w oczy, psując efekt nieskazitelnie czystej łazienki. Dlatego warto zaopatrzyć się w płyn, który pozwoli szybko się ich pozbyć. Ludwik Ekologiczny płyn do szyb i luster sprawdzi się również podczas mycia szyb w kabinie prysznicowej oraz glazury. Skutecznie usuwa zacieki i tłuste ślady, nie tworząc smug. Posiada naturalny skład oparty na occie i alkoholu, bez dodatku szkodliwej chemii. Dodatkowo pięknie pachnie eukaliptusem i jaśminem.

Na koniec podłogi

Kiedy łazienka lśni już czystością, przychodzi czas na ostatni element sprzątania, czyli mycie podłogi. Tutaj sprawdzi się Uniwersalny Płyn Ludwik Ekologiczny. Świetnie usuwa zabrudzenia, tłuste ślady i kurz. Posiada delikatny, przyjemny zapach zielonej herbaty i jaśminu, a do tego – jak cała seria – jest przyjazny dla środowiska, biodegradowalny i łagodny dla dłoni.