Stiga_logo--13Znana szwedzka marka narzędzi i urządzeń do pielęgnacji ogrodu, sadu oraz prac leśnych. Jej asortyment obejmuje: elektryczne i spalinowe pilarki łańcuchowe, urządzenia akumulatorowe, kosiarki ręczne, elektryczne i spalinowe, kosiarki automatyczne, ridery, traktory, nożyce do żywopłotu, kosy i podcinarki, dmuchawy, urządzenia wielofunkcyjne, glebogryzarki, wertykulatory, rozdrabniacze, odśnieżarki, profesjonalne maszyny do pielęgnacji terenów zielonych.
Firmę Stiga założył w 1934 r. pod nazwą „Firma Fabriksprodukter” Stig Hjelmquist. W 1938 r. zmienił nazwę przedsiębiorstwa na „Stigma”, później na „Stiga”. W latach 40. firma rozpoczęła produkcję artykułów do gry w tenisa stołowego (stoły, siatki, piłeczki, rakietki). W 1964 asortyment został powiększony o kosiarki do trawy. W 1983 r. Stiga sprzedała swój dział zajmujący się produkcją sprzętu do tenisa stołowego i skupiała się na produkcji sprzętu do pielęgnacji ogrodu. Według własnych danych w połowie lat 80. Firma Stiga była największym producentem kosiarek w Europie.
W 2002 r. firma Stiga stała się częścią grupy Global Garden Products (GGP), która ma główną siedzibę w Castelfranco Veneto we Włoszech.
Dystrybutorem narzędzi i urządzeń marki Stiga w Polsce jest firma GGP Polska Sp. z o.o.