Artykuł sponsorowany

Stoły kuchenne i jadalniane to w wielu przypadkach centra naszego życia rodzinnego i towarzyskiego. Aby jednak rzeczywiście tak było, trzeba prawidłowo je ustawiać. O czym koniecznie trzeba w tym przypadku pamiętać, aby wnętrza były tym samym wygodne w użytkowaniu? Jakie rozwiązania są w tym zakresie dostępne i kiedy poszczególne z nich sprawdzają się najlepiej?

Na środku pomieszczenia

Pierwszym rozwiązaniem jest ustawienie stołów kuchennych i jadalnianych na środku tych pomieszczeń. Jest to dobry wariant, ale tylko do wnętrz dużych, w których takie ulokowanie nie będzie doprowadzało do problemów ze swobodnym przemieszczaniem się. Na środku doskonale będą wyglądać także stoły drewniane, a także z dekoracyjnymi stelażami. Wówczas taki mebel będzie stanowił doskonałą dekorację pomieszczenia.

Przy ścianie

Kuchenne i jadalniane stoły można umieszczać również tuż przy ścianach i jest to idealne rozwiązanie do niewielkich pod względem metrażu wnętrz. Wspomniane ustawienie sprawia, że dostęp do mebli, a także przejście są niezablokowane, co przekłada się na ergonomię danego pomieszczenia. Znaczenie w tym przypadku ma jednak również kształt stołu, gdyż oczywiście najwygodniej dosunąć do ściany stół kwadratowy lub prostokątny.

Rozkładany stół kuchenny

Właściciele małych kuchni wciąż mogą jednak nie być usatysfakcjonowani proponowanymi rozwiązaniami. W takiej sytuacji poleca się trzeci, jednak niemniej ciekawy wariant. Mianowicie stoły kuchenne rozkładane oraz mocowane do ściany. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można stworzyć miejsce do spożywania posiłków dokładnie wtedy, gdy ma się taką potrzebę. Natomiast podczas gotowania stół może być złożony i tym samym nie zawadzać w pomieszczeniu. To naprawdę wygodny wariant, przede wszystkim do kuchni w blokach oraz do kawalerek.

Jak widać, stoły do kuchni i do jadalni mogą być ustawiane w tych wnętrzach na wiele różnych sposobów. Sprawia to, że bardzo łatwo dopasować wariant odpowiedni nie tylko do swoich potrzeb, ale również do metrażu danego pomieszczenia. Dzięki temu spożywanie posiłków może być wygodne niezależnie od wielkości konkretnego wnętrza.