Tapety w kwiaty nieustannie od kilku lat cieszą się znaczną popularnością. Choć przez chwilę wydawało się, że zostaną zdetronizowane przez wzory geometryczne czy też imitujące beton i naturalny kamień, to jednak możliwość wprowadzenia do domu odrobiny świeżości i natury wciąż jest dobrym kierunkiem. Jakie tapety roślinne są najpopularniejsze w 2022 roku? Jak dobrać tapetę w kwiaty do wystroju naszego mieszkania? Podpowiadamy!

Tapety w kwiaty – jaki wzór wybrać?

  • Tapety w duże kwiatowe wzory

Tapety z motywem roślinnym oferują naprawdę bardzo wiele możliwości. Hitem w 2022 roku są tapety w kwiaty w dużym powiększeniu. Oklejona takim wzorem ściana tworzy prawdziwe dzieło sztuki i zdecydowanie przyciąga uwagę. Wybór tego rodzaju wzoru okleiny ściennej jest więc najlepszym wyborem wtedy, gdy chcemy podkreślić charakter wnętrza i wyznaczyć w nim centralny punkt. Do tego rodzaju tapety w kwiaty warto dobrać stonowane, jednokolorowe dodatki, aby wnętrze prezentowało się elegancko.

  • Tapety w kwiaty inspirowane malarstwem

Dobrym wyborem w 2022 roku jest też tapeta w kwiaty inspirowana malarstwem. Tworzy na ścianie efekt prawdziwego obrazu i dodaje wnętrzu romantycznej nutki. Z tego względu po tego rodzaju okleiny ścienne chętnie sięgają w szczególności panie, które w swoich sypialniach chcą stworzyć aurę wyjątkowości i otaczać się przytulnością.

  • Tapety roślinne w stylu retro

Hitem w sezonie 2022 są także tapety w kwiaty w stylu retro. Mocno kolorowe i wzorzyste dodają wnętrzom energetycznego zastrzyku. Zestawione z prostymi meblami w stylu PRL tworzą we wnętrzach unikalny i niepowtarzalny klimat. Z pewnością zadowolą swoją formą tych, którzy chętnie wracają stylem do lat 70.

  • Tapety kwiatowe 3D

Ciekawym rozwiązaniem, dla fanów motywów botanicznych oraz nowoczesności, są tapety w kwiaty w wersji 3D. Mogą one przybrać formę wzorów geometrycznych bądź też abstrakcji. Wspaniale prezentują się w pomieszczeniach utrzymanych w klimacie loftowym, industrialnym czy skandynawskim. Zwykle są bardziej stonowane kolorystycznie, przez co stosunkowo łatwo jest je dopasować do pozostałej aranżacji wnętrza.

Zobacz najlepsze tapety w kwiaty: https://tapetujemy.pl/wzory/tapety-w-kwiaty

Tapeta w kwiaty – jakie dodatki do niej pasują?

Tapeta roślinna tworzy unikalny design we wnętrzach, poniekąd determinując ich styl. Wybierając więc dodatki dekoracyjne i pozostałe elementy wyposażenia, należy pamiętać, aby zachować umiar. Najlepiej w zestawieniu z tapetą w kwiaty wypadają meble o prostej formie i jednokolorowej tkaninie obiciowej. Ściana oklejona tego rodzaju tapetą przyciąga oko, więc minimalizm warto zachować także i w dodatkach. Z całą pewnością na ścianach oklejonych tapetą w kwiaty nie warto wieszać obrazów ani półek. Sama w sobie bowiem stanowi ona element dekoracyjny i wprowadzenie kolejnych mogłoby zamiast elegancji, dodać wnętrzom jarmarcznego sznytu.

Z czym można połączyć tapety w kwiaty?

Wielokolorowe, wzorzyste tapety roślinne prezentują się najlepiej, gdy położone są na jednej ze ścian – przykładowo za kanapą, za wezgłowiem łóżka w sypialni, na półpiętrze czy ścianie łączącej poszczególne strefy w mieszkaniu. Dobrym wyborem jest również położenie ich na dwóch ścianach sąsiadujących lub przeciwległych ‒ wówczas optycznie powiększają pomieszczenie. Pozostałe ściany warto z kolei pomalować na jednolity kolor, korespondujący z tapetą.

Z całą pewnością tapety w kwiaty to hit sezonu 2022. W zależności od naszych preferencji oraz wielkości pomieszczenia możemy wybrać tapetę roślinną, która doda wnętrzom niepowtarzalnego stylu. Duże kwiaty, motywy roślinne inspirowane malarstwem, delikatne łączki lub nowoczesne wzory 3D – możliwości mamy wiele, ostateczny wybór powinien zależeć jednak przede wszystkim od naszego gustu. W końcu nasz dom to miejsce, w którym wypoczywamy – musimy czuć się w nim dobrze.