Artykuł sponsorowany

Projektowanie wystroju wnętrz nie jest prostym zadaniem. Efektownie wykończone ściany i estetyczne, niepowtarzalne dodatki dobrane w umiejętny sposób potrafią zadziwić osoby wchodzące do pomieszczenia. Jeżeli tak zwany efekt wow występuje przy każdym odwiedzeniu danego miejsca, można mówić o naprawdę udanej aranżacji.

Modnym, a zarazem niebagatelnym pomysłem na wykończenie ściany jest fototapeta ścienna. Wyjątkowe zdjęcia, grafiki czy obrazy mogą także zostać wydrukowane na płótnie, tworząc niepowtarzalne ozdoby. Jak wykorzystać te współczesne dekoracje ścienne przy urządzaniu domu albo przestrzeni biurowej?

Dodaj ścianie głębi – fototapety

Fototapety wracają do łask, bo wbrew pozorom taki pomysł na ozdobienie ściany nie jest nowy. Nowe natomiast są technologie powstawania współczesnych fototapet, a także materiały, na których zdjęcia są drukowane. Fototapety winylowe na fizelinie, delikatne fototapety lateksowe czy inne produkty mają niezwykły poziom szczegółowości zdjęć oraz głębię kolorów. Produkty mogą być tworzone na zamówienie. Oznacza to nie tylko, że fototapeta na wymiar będzie miała wybrane przez klienta rozmiary. Niektóre firmy oferują także fototapety ze zdjęciem czy grafiką wykonaną przez klienta. Trzeba jednak w tym przypadku uważać, bo tak duże powiększenia muszą mieć doskonałą jakość materiału źródłowego. Właściwie dobrana fototapeta może wpasować się w wystrój pomieszczenia, dodając mu charakteru i głębi. Jest doskonałym pomysłem na zaakcentowanie jednej ze ścian na przykład w salonie czy w kuchni. Fototapety stosowane są również w biurach czy punktach handlowych. Mogą stworzyć wyjątkowe, profesjonalne podkreślenie całości przestrzeni, albo też stanowić kolorystyczny akcent na fragmencie ściany. Takie dekoracje tworzone na wymiar będą niepowtarzalnym elementem aranżacji wnętrza.

Wyjątkowy obraz na Twojej ścianie

Płótno rozciągnięte na blejtramie, często oprawione w efektowną ramę kojarzy się zwykle z malarstwem. Współczesna technika pozwala jednak na wykorzystanie płócien, najczęściej syntetycznych jako podkład do druku. Dzięki temu rodzinne zdjęcia, upamiętniające wyjątkowe chwile, a także ulubione grafiki czy obrazy można z użyciem nowoczesnych drukarek nałożyć na materiał. Efekt jest bardzo ciekawy i przyciągający wzrok. Kompozycja kilku obrazów drukowanych na płótnie na ścianie w holu, nad schodami czy w sypialni to świetny pomysł na dodanie ciepła wnętrzu. W zależności od innych elementów wystroju ramki można dobrać w jednakowym stylu albo też tworząc zróżnicowane zestawy dodatkowo zaciekawiające odbiorcę. Zaskoczenie przy bliższym przyjrzeniu się obrazom jest niemalże gwarantowane. Obrazy drukowane na płótnie mogą mieć różne rozmiary, od niewielkich przypominających kształtem pocztówkę, po całkiem spore dzieła nowoczesnej techniki. Nadają się także do przestrzeni biurowych, mogą bowiem stanowić wyjątkową ozdobę związaną z logiem firmy czy jej zarządem.

Wykorzystanie współczesnych technik druku do tworzenia dekoracji ściennych to doskonały pomysł na wyjątkowe aranżacje wnętrz. Fototapety na wymiar oraz obrazy drukowane na płótnie idealnie komponują się zarówno z wnętrzami w stylu nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym. Wystarczy odpowiednio dobrać zdjęcia czy grafiki, by nadać pomieszczeniom szczególny charakter.

Więcej dowiesz się o naszych produktach w sklepie internetowym BajeczneObrazy.pl