Artykuł sponsorowany

Miniładowarki od lat przydają się na placach budowy, szczególnie podczas prac w trudno dostępnych miejscach. Ich wygodne użytkowanie i łatwa obsługa, a zarazem duża wytrzymałość na ciężar przekonały do siebie wielu kierowników budowy. Wśród maszyn budowlanych wiodą prym, okazują się niezbędne do szybkiego transportu kruszyw i innych materiałów, dzięki czemu znacznie przyspieszają pracę. W nowych ogłoszeniach w prasie, czy Internecie napotkacie Państwo coraz więcej usług wynajmu tej maszyny. Ale czy wynajem tej maszyny jest opłacalny?

Szeroka oferta maszyn na wynajem

Wśród maszyn tego typu od lat na rynku przodują te produkcji Bobcat, New Holland, czy Komatsu. Ładowarki podczas prac budowlanych stanowią często obowiązkowe wyjście, szczególnie gdy prace budowlane opóźniają się z braku możliwości dojazdu do trudnych miejsc. Możliwość wynajmu miniładowarki jest wówczas najlepszym rozwiązaniem. W kategorii maszyny rolnicze i budowlane stanowią ważny punkt dla wielu ciężkich prac. Oferta wynajmu takiej ładowarki jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy znajdzie idealną maszynę dla siebie. Wiele firm na polskim rynku oferuje wynajem miniładowarki w przystępnej cenie.

Wynajem miniładowarki – dlaczego warto?

Czym zatem wyróżniają się miniładowarki i dlaczego warto wynająć tego rodzaju maszynę? Maszyna ta jest wielozadaniowa – dzięki niewielkim rozmiarom jest niezwykle zwrotna i elastyczna podczas prac. Idealnie spisują się podczas załadunku w wąskich i trudno dostępnych miejscach na placu budowy. Na małej przestrzeni w szybkim czasie pozwala na przewiezienie sporej ilości materiału, a jej stabilność zapewnia poruszanie się po trudnym terenie. Z kolei mocne wysięgniki oraz konstrukcja na zasadzie przeciwwagi pozwala na uniesienie bardzo ciężkich materiałów i urządzeń. Maszyny te w większości wydają się podobne do siebie, jednak każda z nich może osiągać coraz to lepsze wyniki wysokościowe, jakościowe i ciężkości w zależności od rodzaju miniładowarki. Cena wynajmu nie jest odstraszająca, dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduję się na wypożyczenie sprzętu choćby na kilka dni na potrzeby wykonania najbardziej ekstremalnych prac. Maszyna ta jako produkt zyskała popularność na rynku właśnie z racji jej elastyczności oraz możliwości przetransportowania cięższych od niej maszyn, czy materiałów. Jest również jednym ze sposobów na duże ograniczenie kosztów budowy, co szczególnie przekonuje mniejsze firmy budowlane.

Komfortowe warunki pracy

Wśród innych zalet wynajmu miniładowarki z pewnością znajduje się jej bezpieczna i zapewniająca komfort konstrukcja. Należy zwrócić uwagę na szczelność kabiny oraz zamontowaną w maszynach klimatyzację, dzięki którym operator maszyny może pracować w każdych warunkach. Wynajęcie miniładowarki to również dobra okazja, by przetestować sprzęt niekoniecznie w warunkach ekstremalnych, wystarczy zapoznać się ze sprzętem na zwykłym terenie. Może to przekonać potencjalnych klientów do stałego posiadania takiej maszyny. Miniładowarka oczywiście nie jest konieczna przez cały okres prac budowlanych, dlatego wynajęcie wydaje się sensownym rozwiązaniem, kiedy potrzeba sprzętu na określony czas prac w trudno dostępnych miejscach, czy na nierównym terenie. To co najważniejsze w tego typu sprzęcie to oczywiście moc silnika, ładowność łyżki oraz rodzaj napędu. Szczególnie polecane i sprawdzone maszyny na rynku to te wyposażone w silnik Kubota – niezawodny i sprawdzony silnik, który zadowolił już tysiące użytkowników tego typu maszyn.