Artykuł sponsorowany

Gromadzenie deszczówki jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych, gdyż woda opadowa może służyć do wielu celów, które niekoniecznie potrzebują wody możliwej do spożycia.

Zbieranie wody w zbiornikach retencyjnych jest więc świetnym pomysłem, jeśli zużywamy wodę przemysłową w dużych ilościach. Może ona posłużyć w bardzo wielu celach, dlatego też coraz częściej ludzie decydują się na zakładanie zbiorników na deszczówkę. Dlaczego zatem warto dołączyć do tego grona ekologicznych zbieraczy wody? Sprawdźmy!

Deszczówka – pozwala na wykonywanie wielu czynności bez korzystania z wody pitnej

Jest to bardzo duże udogodnienie, szczególnie jeśli wiemy, że bardzo dużo wody marnujemy. Mycie narzędzi, podlewanie kwiatków, nawadnianie ogródka. Są to czynności, które nie potrzebują wody gotowej do spożycia. Kwiatki nawet lepiej reagują na deszczówkę, niż na wodę z kranu, która często posiada wiele kamienia lub osadów, źle wpływających zarówno na korzenie, jak i samą roślinę, która można śmiało powiedzieć – zaczyna się dusić. Jest to więc bardzo korzystne, by zbierać deszczówkę do podlewania kwiatków. Ponadto wszystkie czynności takie jak mycie narzędzi, mycie samochodu czy nawadnianie ogródka lub pojenie zwierząt – również w większości przypadków nie potrzebują wody kranu. Wody codziennie ubywa, a gorące temperatury jedynie wzmagają jej zużycie i czasami może nawet dojść do wyschnięcia źródeł, co na wsiach jest dość częstym wariantem.

Jak gromadzić deszczówkę? Czy jest to korzystne?

Takie pytania to podstawa do tego, by właśnie zacząć to robić! Jak zdamy sobie sprawę ile wody codziennie wykorzystujemy, która spokojnie mogłaby być zastąpiona deszczówką. Zbiorniki na deszczówkę są więc bardzo korzystne, zarówno z punktu widzenia nas, jak i z punktu widzenia planety. Jeśli chcemy choć trochę wspomóc ekologie, to jest to najlepszy moment, by zdecydować się na retencje wody. Nowe zbiorniki retencyjne linii Eco Line firmy IRPOL to majstersztyk w swojej branży. Jest to zbiornik betonowy wykonany z wysokiej klasy betonu B25, o wodoszczelności W8. Jest więc to produkt, który oprócz świetnej wytrzymałości, cechuje się nienaganną szczelnością, dzięki czemu woda deszczowa nie wydostanie się ze zbiornika. Warto pamiętać, że jest to bardzo specyficzny rodzaj wody, który niekiedy potrafi wydostawać się z mniej szczelnych zbiorników, dlatego ważne jest, by wybrać najbardziej szczelny. Warto również dodać, że zbiornik betonowy pokryty jest dodatkową warstwą dysperbitem, który służy jako izolacja zbiornika, co znacznie zwiększa jego szczelność. Linia Eco Line jest również ekologiczna, tzn. do jej wykonania użyto ekologicznych materiałów, które nie zagrażają środowisku oparami czy skażeniem. Mając już swój zbiornik betonowy (na przykład zbiornik na szambo i deszczówkę), gromadzenie deszczówki jest banalnie proste i dokładnie takie, jak sobie to wyobrażamy. Deszcz wpada do zbiornika, a następnie możemy korzystać ze zgromadzonej tam wody. Ekologiczne i tanie!

Zobacz jak tworzy się szczelne betonowe zbiorniki na deszczówkę i szambo linii ECO Line