Jednym z ważniejszych miejsc w każdym domu jest salon, w którym każdego dnia spędzamy najwięcej czasu w gronie najbliższych. Z tego powodu aranżacja tego pomieszczenia jest bardzo istotna, w jej trakcie trzeba pamiętać zarówno o funkcjonalności salonu, jak i jego wyglądzie. W jaki sposób udekorować nowoczesny pokój dzienny?

Minimalizm jest trendy

Jeśli chcesz, aby Twój salon wyglądał okazale nawet gdy nie jest zbyt duży, to musisz wybrać do niego tylko najpotrzebniejsze meble, bowiem otwarta przestrzeń jest zaletą samą w sobie. Przede wszystkim warto skupić się na komplecie wypoczynkowym, zamiast wybierać potężne sofy i fotele, lepiej postawić na meble o bardziej delikatnej konstrukcji. Obecnie w modzie są minimalistyczne meble, składające się tylko z drewnianego szkieletu oraz poduszek. Dzięki takiemu rozwiązaniu komplet wypoczynkowy nie przytłoczy zbytnio przestrzeni. Warto też zakupić szafkę pod telewizor i inne sprzęty RTV. W tym wypadku najlepiej sprawdzić ofertę firmy Invicta Interior, która specjalizuje się w minimalistycznych meblach, wykonanych z pięknych materiałów.

Oświetlenie

Jednym z ważniejszych kwestii w dekoracji, nie tylko salonu, jest oświetlenie, które pozwoli nam wyczarować odpowiedni klimat w trakcie spotkań wieczornych. Zamiast jednego źródła światła w postaci lampy sufitowej, lepiej sprawdzi się kilka dodatkowych punktów. Przede wszystkim warto postawić na kinkiety, które można zamontować zaraz przy wejściu do salonu. Nie muszą to być koniecznie lampy wbudowane w ścianę, dostępne są też kinkiety na włącznik. Poza tym dobrym rozwiązaniem będzie również zakupienie lampy stojącej, która postawimy obok kompletu wypoczynkowego. Dzięki takiemu źródłu światła salon w trakcie wieczoru będzie znacznie bardziej przytulny. Z kolei na komodzie czy szafce na TV można postawić lampę stołową, którą będziemy włączać na czas oglądania telewizji. jeśli chodzi o sam design oświetlenia, to również można postawić na produkty firmy Invicta Interior, która przygotowała ciekawe propozycje dla miłośników modernistycznych trendów.

Chociaż dobrej jakości dodatki bywają kosztowne, to istnieje wiele sposobów na zrobienie niedrogich zakupów. Zamiast kupować meble i akcesoria bezpośrednio od producenta, to lepiej będzie poszukać tych samych produktów w polskich sklepach internetowych. Wiele z nich pracuje na zasadach outletu, dlatego oferowane przez nie meble Invicta Interior mogą być nawet o 70% tańsze! Poza tym można też poszukać ciekawych okazji w sklepach stacjonarnych, zwłaszcza w czasie sezonowych wyprzedaży.