Kuchnia La Cucina, proj. Matteo Thun Fot. Riva 1920

Każda licząca się marka wnętrzarska ma w ofercie modele, które przebojem zdobyły serca wielbicieli designu. W kolekcji Riva 1920 takich bestsellerów jest kilkanaście. Znalazły się wśród nich niewielkie stoły i stoliki kawowe, stoły do jadalni, regały, komody, siedziska oraz bardziej złożone meble jak garderoby lub kuchnie.

Meble z bestselerowej kolekcji – Riva 1920

Kompaktowa garderoba Nuit, proj. Giuliano Cappelletti. Fot. Riva 1920

Wszystkie te modele łączy wykorzystanie do ich produkcji litego drewna. Powstają z niego wyrafinowane meble łączące w sobie design, architekturę i sztukę. Pochodzące z Libanu pnie cedru zamieniają się w zabawne stoliki, stołki i fotele. Przeżarte czasem bale Briccole wyłowione z weneckiej przystani dla gondoli dostają drugie życie. Po osuszeniu i pocięciu robione są z nich blaty stołów lub fronty szafek o niepowtarzalnym surowym rysunku.

W ofercie znalazły się również unikalne stoły z prehistorycznego drewna Kauri liczącego ponad 40 000 lat i wydobywanego w Nowej Zelandii. Podstawowym surowcem jest jednak drewno klonowe, czereśniowe, dębowe i orzechowe pochodzące z zalesiania.

Riva 1920 to firma rodzinna, prowadzona obecnie już przez trzecie pokolenie założycieli. Przez kolejne lata działalności marka nawiązała współpracę ze światowej sławy designerami, wśród których są: Renzo Piano, Piergiorgio Cazzaninga, Carlo Colombo, Antonio Citterio, Karim Rashid. Wiele z wykreowanych przez nich projektów przeszło do historii wzornictwa.

Meble marki Riva są dystrybuowane przez firmę Kari Mobili.Meble z bestselerowej kolekcji - Riva 1920

 

Regał na książki Chipperfield, proj. David Chipperfield. Fot. Riva 1920Meble z bestelerowej kolekcji - Riva 1920

 

Komoda Rialto, proj.Giuliano Cappelletti. Fot. Riva 1920Meble z bestselerowej kolekcji - Riva 1920

Łóżko Natura 6, proj. CR&S Riva 1920. Fot. Riva 1920Meble z bestselerowej kolekcji - Riva 1920

Fotele Maui, proj. Terry Dwan. Fot. Riva 1920Meble z bestselerowej kolekcji - Riva 1920

Cambusa Cook, proj. Giuliano Cappelletti, elegancka wielofunkcyjna szafa do kuchni, jadalni, salonu lub biura. Fot. Riva 1920Meble z bestselerowej kolekcji - Riva 1920

Stół Bedrock, proj. Terry Dwan. Fot. Riva 1920