Biała kuchnia przebojem zdobyła nasze serca i niepodzielnie króluje w naszych wnętrzach już od kilku sezonów. Jednak kuchnie urządzone w odcieniach bieli wcale nie muszą wyglądać tak samo! Sekret tkwi w umiejętnym dobieraniu dodatków, ceramiki czy tekstyliów kuchennych, które pozwoli nam wyczarować zachwycające wnętrze.

Białe kuchnie doskonale sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych, ale także klasycznych czy rustykalnych stylizacjach. Biel można bez obaw zestawiać z najróżniejszymi kolorami i komponować z innymi elementami wystroju domu czy mieszkania. Nie sposób też nie zauważyć, że zaaranżowane w bieli kuchnie wprost pachną świeżością i przyciągają swoją lekkością.

Postaw na klasyczną bazę

Projektując białą kuchnię musimy wziąć pod uwagę pewne standardy, które zapewnią spójność naszemu wnętrzu. Neutralną i podstawową bazę uda nam się stworzyć wykorzystując szafki z białymi frontami i metalowymi uchwytami, stylowy zlew, a do wykończenia blatu kuchennego – ciepłe drewno lub szlachetny kamień. Takie rozwiązania pozostawią nam pełną swobodę i szerokie pole do popisu podczas dalszej aranżacji.

Kuchnia Lepic marki Schiffini

Fot. Schiffini

Zmień klimat w swojej kuchni

By nieco zmienić klimat panujący w białej kuchni, postawmy na niebanalne dekoracje. Jeśli obawiamy się eksperymentów lub nie chcemy odchodzić zbyt daleko od klasycznej stylistyki, sięgnijmy po oryginalne tekstylia, dodatki, akcesoria, formy, kształty, nieoczywiste kolory naczyń czy kuchennej ceramiki. To pozwoli nam odświeżyć atmosferę panującą w pomieszczeniu i pozytywnie wpłynąć na odbiór wnętrza, co w znakomitym stylu potwierdzają projekty kuchni od domifikacji.

Nie bój się niebanalnych dodatków

Wprowadzenie do białej kuchni niecodziennych akcesoriów czy tekstyliów to niezawodny sposób na stworzenie niebanalnej aranżacji. Jak osiągnąć ten efekt? Możesz zdecydować się na materiałową roletę rzymską o zaskakującym kolorze i wzorze, która ożywi twoją kuchnię i nada jej świeżości. Jeśli sercem naszego wnętrza jest wyspa kuchenna, możemy też zaszaleć wybierając stołki barowe, przykładowo tapicerowane.

By nadać białej kuchni wyjątkowego charakteru możesz sięgnąć również po pastelową ceramikę czy słoiki, szklanki i naczynia z barwionego szkła. Dzięki tym prostym zabiegom twoja kuchnia zmieni się nie do poznania, czarując barwami i finezyjnymi dekoracjami.

Jak inaczej łączyć biel?

Jeśli jednak wolisz odejść od klasycznej, neutralnej bazy, możesz zdecydować się na połączenie bieli z innymi barwami, co świetnie wygląda zwłaszcza w nowocześnie urządzanych wnętrzach. Białe fronty zabudowy kuchennej możemy bezkarnie zestawić z kontrastującymi z nimi czarnymi, matowymi blatami, które urozmaicą i ożywią aranżację. By dodatkowo przełamać kompozycję sięgnij też po srebrne akcesoria i dekoracje.

Sprawdzonym sposobem na ocieplenie białej kuchni jest także wprowadzenie do niej elementów drewnianych. Takie rozwiązanie zda egzamin zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych czy rustykalnych kuchniach. Drewno fantastycznie będzie prezentować się na ścianach i podłogach, szczególnie gdy dobierzemy do niego białą, połyskującą zabudowę i matowe dodatki, takie jak jasny laminowany blat.

Pomyśl również nad kolorem ścian, więcej na ten temat znajdziesz tu: http://www.twojecentrum.pl/jaki-kolor-scian-wybrac-do-kuchni-info-821.html