Artykuł sponsorowany

Nowy piec to wydatek na kilka lub nawet kilkanaście lat. Nie warto kupować go pochopnie lub kierując się tylko opiniami wśród znajomych. Piec to coś co służy do tego, aby zapewniać domownikom komfort oraz powinien być dostosowane do Twoich potrzeb. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, aby był prosty w obsłudze. Podpowiadamy – co wybrać!

Nie kieruj się tylko ceną!

Piec to spory wydatek. Dlatego warto wybierać taki, który jest najwyższej jakości. Producent powinien nam zagwarantować to, że posłuży nam przez długie lata. Większość z nich może Ci posłużyć nawet kilkanaście lat bezawaryjnej pracy. Przede wszystkim sprawdź jakość wybranego pieca. Nie trzeba być w tej kwestii specjalistą, bo najważniejsze cechy są już widoczne na pierwszy rzut oka. Wystarczy sprawdzić grubość ścianek pieca – im grubsza tym lepiej. Nie kupuj pieca, którego ściany nie mają przynajmniej 0,6 cm. Dodatkowo sprawdź, czy piec wykonany jest z dobrej jakości stali, a jego drzwiczki są szczelne. Na najbardziej kluczowe elementy to: drzwiczki pieca i pojemnik na paliwo – producent powinien na nie dać co najmniej 10-letnią gwarancję. Standardowo modele kotłów w najniższym przedziale cenowym mają około 5-letnią gwarancję. Warto pamiętać jednak, że nie obejmuje ona elementów wymiennych w kotle. Te mają gwarantowany 2-letni okres przydatności.

Jak działa piec na ekogroszek?

Jest wiele możliwości i wariantów, które ułatwiają kontrolę pracy oraz użytkowanie pieca. Dzięki nim masz pewność, że całość działa prawidłowo. Kotły na ekogroszek wyposażone są w palenisko retortowe. Automatyzacja obsługi takich kotłów zajmuje mało czasu. Proces można odpowiednio zaprogramować. Do swojego pieca możesz również założyć ciepłomierz. Nie jest on obowiązkowy,  ale pomaga uniknąć niepotrzebnej straty energii, a wygenerowane oszczędności przy korzystaniu pieca – jeszcze wykorzystać.

Jeszcze zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, zwróć uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. Między innymi w jakim miejscu go ustawisz. Jeśli będzie on źle umiejscowiony, to nie będzie spełniał prawidłowo spełniać swojego zadania. W przypadku, gdy masz wątpliwości co do potencjalnego ustawienia pieca, poproś o pomocy profesjonalistów. Konsultacje, w zakresie dobrania i odpowiedniego ustawienia pieca, są zazwyczaj darmowe.

Gdzie kupić ekogroszek?

Ekogroszek to rodzaj węgla, który nie jest szkodliwy dla środowiska. Stosując węgiel PATRIOTⓇ, masz gwarancję, że jest to paliwo o wysokich parametrach jakościowych potwierdzonych certyfikatem jakości każdej partii produkcyjnej.

Więcej informacji: https://ekogroszek-patriot.pl/ekogroszek-c-3.html