Artykuł sponsorowany

Przygotowując się do Wigilii, szczególną uwagę zwraca się na to, co znajdzie się na wigilijnym stole w czasie uroczystej kolacji. Wspólne spożywanie kolacji i zasiadanie przy jednym stole ma ogromne znaczenie dla większości Polaków, dlatego w czasie tej szczególnej wieczerzy powinno się zadbać nie tylko o smak potraw na stole, ale również o detale, które podkreślają uroczysty charakter świąt. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole.

Wigilijny stół jest pełen wyjątkowych smaków i aromatów, a spędzone przy nim chwile napawają radością wszystkich członków rodziny. Jeżeli chce się zadbać o wyjątkową oprawę świąt, powinno się pamiętać o wszystkich szczegółach, które sprawiają, że kolacja wigilijna jest tak wyjątkowa. Co powinno znaleźć się na wigilijnym stole? Oto najważniejsze elementy kolacji spożywanej 24 grudnia.

12 potraw

Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole stawia się 12 potraw. W wielu domach ten zwyczaj nadal jest kultywowany, dlatego wieczerza powinna składać się z 12 wyjątkowych dań. Na stole powinny znaleźć się kluski z makiem, kutia, karp smażony, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz z uszkami, bigos wigilijny, ryba po grecku, śledzie, kompot z suszu, fasolka, makowiec i piernik.

Elegancka zastawa dla wszystkich domowników i gości

Wyjątkowy charakter kolacji wigilijnej powinno się podkreślić poprzez wybór eleganckiej zastawy stołowej. Porcelanowe talerze, waza na zupę, półmiski i odświętne sztućce sprawiają, że spożywanie ulubionych potraw wigilijnych sprawia prawdziwą przyjemność. W wielu domach na kolację 24 grudnia przygotowuje się odświętne zestawy talerzy, filiżanki oraz inne elementy zastawy, które na co dzień nigdy nie są wykorzystywane. Jeśli szukasz eleganckiej zastawy na Wigilię, świąteczne zastawa dostępna w Wonder spełni Twoje oczekiwania.

Serwetki i obrusy ze świątecznymi wzorami

Na wigilijnym stole nie może zabraknąć obrusu. Może to być zarówno ponadczasowy obrus z gładkiej, białej tkaniny, jak i z materiału udekorowanego bożonarodzeniowymi wzorami. Jeżeli stawia się na klasyczny wzór obrusu, powinno się ożywić go za pomocą serwetek, bieżników i innych dekoracji ze świątecznymi motywami. Serwetki świąteczne na Wonder.pl są znakomitym wyborem dla każdego, kto szuka eleganckich dekoracji na wigilijny stół oraz bożonarodzeniowy obiad w rodzinnym gronie. Dzięki nim spotkanie wigilijne nabiera prawdziwie wyjątkowego charakteru.