Artykuł sponsorowany

Choć klasyczne zegary straciły nieco na funkcjonalności, wciąż warto mieć stylowy zegar, będący integralnym elementem wystroju pomieszczenia. Podpowiadamy, jak dobrać zegar i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Zegary i zegarki są w naszym życiu od setek lat. Na przestrzeni wieków koncepcja budowy, jak i stylu wykończenia oraz mechanizmów zmieniała się, jednak przez cały czas zamysł był jeden – zegar ma pokazywać aktualny czas. Obecnie jednak, w czasie dynamicznego rozwoju technologicznego, mamy stały kontakt z wieloma urządzeniami, które w precyzyjny sposób pokazują nam, która jest godzina. Włączając telewizor, odblokowując telefon czy nawet umieszczając jedzenie w lodówce, czy piekarniku cały czas mamy informacje o aktualnym czasie. Dlatego też zegary klasyczne, a szczególnie ścienne straciły nieco na swojej funkcjonalności. Fakt ten nie przeszkadza jednak, by zainwestować w stylowy zegar, który będzie stanowić integralną i spójną część całego wystroju naszego pomieszczenia. W jaki sposób dobrać zegar i na co zwrócić uwagę podczas wyboru zegara?

Czy zegar to ciekawy pomysł na dekorację we wnętrzu naszego mieszkania?

Od kilku lat docelowa funkcja zegarów ściennych jest już drugoplanowa, a my podczas wyboru konkretnego modelu skupiamy się głównie na tym, by odpowiednio zaaranżować tym zegarem pomieszczenie, wypełniają pustą ścianę dekoracja. Zegar może być doskonały sposobem na to, by podkreślić kunszt aranżacji wnętrza. Zegar może być dekoracją, która wyjdzie na absolutnie pierwszy plan poprzez wykorzystanie dużego zegara w niestandardowym kształcie. Możemy też niejako wtopić naszą ścienną ozdobę w otoczenie, uspójniające kolor urządzenia z resztą wystroju wnętrza.

Jak dobrać zegar do naszego wnętrza?

Istotne jest, by odpowiednio dobrać zegar ścienny do naszego wnętrza. Jeżeli zależy nam na oryginalności, a nasz salon zaprojektowany jest w stylu loftowym lub industrialnym, idealnym rozwiązaniem będzie umieszczenia na naszej ścianie zegara casio retro, który dzięki swojemu niebanalnemu kształtowi przykuje uwagę każdego odwiedzającego nasze mieszkanie. Tego typu casio retro zegar doskonale wpasuje się również w pokój młodzieżowy lub gabinet. Jeżeli szukamy zegara do delikatnego wnętrza, postawmy na mały estetyczny zegar. Kuchnia to miejsce, w którym zegar ścienny może przybrać kulinarny kształt. Na rynku dostępne są ciekawe zegary w kształcie i kolorze pizzy.

Na co zwrócić uwagę wybierając zegar do domu?

Wybierając swój zegar, oprócz konkretnego stylu i kolorystyki urządzenia, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Niektóre zegary mają wbudowany w sobie mechanizm tykający, który nie jest komfortowy dla każdego. Inne zegary mogą oprócz godziny pokazywać godziny w innych strefach czasowych, co jest ciekawym udogodnieniem. Warto zwrócić też uwagę na jakość wykonania produktu. Zegar wykonany z solidnych materiałów zagwarantuje nam długowieczność użytkowania.